FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - PANDURII 1-1

FOTO + VIDEO » S-a terminat primul meci al zilei, FC Voluntari - Pandurii » Două goluri marcate în 9 minute

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 martie 2017 15:23

FC Voluntari și Pandurii au terminat la egalitate, 1-1, în primul meci al zilei.

Vezi AICI liveTEXT

Deac a deschis scorul în minutul 26, cu o lovitură de cap de la 6 metri, după un corner executat de Florin Cernat. Golul egalizator a venit după 9 minute. Surugiu a profitat de o gafă a lui Balaur și a marcat cu un șut de la 10 metri.

În a doua repriză, cele două echipe au încercat să treacă în avantaj, dar niciuna dintre ocazii nu s-a concretizat.

După acest egal, FC Voluntari are 16 puncte și este pe locul 3 în play-out, iar Pandurii are 11 puncte și este pe locul 6.

FC Voluntari - Pandurii 1-1