FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - ACS POLI

VIDEO Spectacol la Malul Mării! Viitorul - ACS Poli Timișoara 4-0! Goluri de senzație ale echipei lui Hagi

Articol de GSP - Publicat vineri, 21 august 2015 18:23

Viitorul a cîștigat clar meciul cu ACS Poli de pe teren propriu, scor 4-0. Echipa lui Hagi a luat și cele 3 puncte, dar a făcut și spectacol.

Toate cele 4 goluri marcate de Viitorul au fost spectaculoase. Aganovici a deschis scorul în minutul 5, cu o execuție în stilul lui Memphis Depay.

Ianis Hagi a punctat și el după ce șutul său a fost deviat și l-a păcălit pe portar. Florin Tănase a stabilit scorul primei reprize în prelungirile ei.

Intrat în locul lui Ianis Hagi, Bănel Nicoliță a marcat și el după o fază foarte frumoasă în minutul 69. Viitorul a urcat pe primul loc în Liga 1 cu 16 puncte, avînd 4 victorii și 4 egaluri.

ACS Poli e abia pe locul 12, cu doar 5 puncte, avînd doar 2 puncte obținute în ultimele 5 etape.

VIITORUL - ACS POLI 4-0 (A. Aganovici 5, Ianis Hagi 22, Fl. Tănase 45+1, Nicoliță 68)