FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - CEAHLĂUL PIATRA NEAMȚ 2-0

VIDEO Unii mai aproape de Europa, alții de liga secundă » FC Botoșani - Ceahlăul 2-0

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 aprilie 2015 17:29

FC Botoșani a învins fără emoții Ceahlăul Piatra Neamț, scor 2-0, după ce în marea majoritate a timpului gazdele au fost peste adversarii lor.

Hadnagy, care este într-o formă de zile mari și după ce a adus cele trei puncte pentru formația sa în etapa precedentă, 1-0 cu Brașov, a reușit și primul gol în meciul de azi. Atacantul a deschis scorul încă din minutul 7, cînd a pătruns pe partea dreaptă, l-a pierdut pe drum pe Wellyson și a înscris cu un șut la colțul lung. VIDEO

Golul doi al celor de la Botoșani a venit cu 9 minute înainte de finalul jocului, cînd Ivanovici a profitat de o respingere greșită a nemțenilor și a marcat cu un șut plasat. VIDEO

După acest meci, FC Botoșani a urcat pe locul 6, cu 40 de puncte, însă are un meci mai mult decît Dinamo și Viitorul, echipele care au 39, respectiv 38 de puncte. Nemțenii mai fac un pas important către retrogradare și rămîn pe locul 15, cu 23 de puncte, însă pot fi depășiți de Rapid dacă giuleștenii vor trece de Concordia Chiajna.