FOTBAL  »  Superliga  »  FC BRAŞOV - ASA TÎRGU MUREŞ 2-1

VIDEO FC Braşov - ASA Tîrgu Mureş 2-1 » "Stegarii" obţin primul succes din acest sezon

Articol de GSP - Publicat vineri, 22 august 2014 00:00 / Actualizat vineri, 22 august 2014 20:27

Cu doar două puncte strînse în primele 4 meciuri, FC Braşov avea nevoie de prima victorie în noul sezon. "Stegarii" au cîştigat meciul cu ASA Tîrgu Mureş, scor 2-1.

VEZI AICI LIVETEXT PARTIDA!

Deşi au fost conduşi încă din minutul 4 după golul lui Bumba, braşovenii au revenit şi s-au impus. Grigorie a egalat în minutul 39, iar Constantinescu a adus victoria cu 13 minute înainte de final.

În urma acestui rezultat Tîrgu Mureş cade pe locul 6, în timp ce FC Braşov urcă pe locul 11.

Echipele de start:

Braşov: Fl. Iacob - Vagner, R. Machado, Leko, Barna - Buga, Bruno Madeira, C. Munteanu, Serginho - Grigorie - L. Ganea

Rezerve: D. Mutu, Tîră, Aganovici, Enceanu, C. Cristea, D. Santos, M. Constantinescu

ASA Tîrgu Mureş: Stăncioiu - Velayos, Balaur, M. Constantin, Sepsi - N'Doye, Gorobsov - Bumba, Voiculeţ, Zicu - Hora

Rezerve: Viciu, Sălăgeanu, D. Goga, B. Marins, Amauri, Gugu, Feussi

0-1, Claudiu Bumba

1-1, Ştefan Grigorie

2-1, Marian Constantinescu