FOTBAL  »  Superliga  »  OŢELUL - RAPID

VIDEO Surpriză la Galaţi » Oţelul obţine prima victorie a sezonului, 2-0 cu Rapid

Articol de GSP - Publicat luni, 01 septembrie 2014 00:00 / Actualizat luni, 01 septembrie 2014 20:26

Rapid spera să bifeze al doilea succes al sezonului, însă Oţelul le-a dat planul peste cap, impunîndu-se cu 2-0.
Cristi Cristea a rezolvat de unul singur partida cu o "dublă". Primul gol a venit încă din minutul 6, cînd a scăpat singur cu Bornescu şi l-a executat fără emoţii pe portarul giuleştenilor. Pancu a trecut pe lîngă egalare, însă şutul său din întoarcere a trecut pe lîngă poartă. (18).

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

Cristea a lovit din nou după pauză, cînd a reluat spectaculos din 6 metri şi l-a învins din nou pe Bornescu. Aceasta este prima victorie a Oţelului în noul sezon, formaţie care se confruntă cu mari probleme financiare după intrarea în insolvenţă.