FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - CS U CRAIOVA

VIDEO U Cluj - CS U Craiova 0-2 » Fanii i-au strigat numele lui Mihai Teja şi demisia lui George Ogăraru

Articol de GSP - Publicat luni, 22 septembrie 2014 00:00 / Actualizat luni, 22 septembrie 2014 22:57

CS U Craiova a reuşit a doua victorie consecutivă în Liga 1 după ce a învins-o pe Universitatea Cluj în deplasare, scor 2-0.

VEZI AICI LIVETEXT PARTIDA!

Aflată pe locul 11 în Liga 1, Universitatea Cluj a fost egalată la puncte de olteni, ambele echipe avînd cîte 8, la fel ca şi Rapid.

Muşat a înscris în propria poartă în minutul 49, iar golul doi al oltenilor a fost marcat de Nicuşor Bancu în minutul 64. Brandan a fost eliminat în minutul 92.

Pe finalul meciului fanii lui U Cluj i-au strigat numele lui Mihai Teja, iar lui George Ogăraru i-au cerut demisia.

Echipe de start:

U. Cluj: Veselovsky – Ciupe, Bratu, Neag, Muşat – Costin, Bucşa - Kovacs, Boutadjine, Viveiros - Gravenberch

Rezerve: Panagopoulos, Jovanovici, Ninu, Cristocea, Stojanovici, Fl. Achim, Martins

CSU Craiova: Bălgrădean – Achim, Acka, Frăsinescu, Vătăjelu – Brandan, Madson, Tîrnăcop – Bancu, Nuno Rocha, Bawab

Rezerve: Brac, Velcovici, Băluţă, Herghelegiu, Pleşan, Varga, Avrămia