FOTBAL  »  Superliga  »  U CRAIOVA - SEPSI 1-0

VIDEO CS U Craiova o bate pe Sepsi și se apropie amenințător de FCSB și CFR!

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 februarie 2018 22:38

CS U Craiova a câștigat partida cu Sepsi Sfântu Gheorghe la limită, scor 1-0. Deși a controlat meciul, formația gazdă n-a avut foarte multe ocazii.

Prima repriză a găsit-o în majoritatea timpului pe CS U Craiova în jumătatea oaspeților, însă marile ocazii le-au aparținut celor de la Sepsi.

Alejandro Rodriguez și Obisevac l-au pus la încercare pe Mitrovici, care a avut de fiecare dată intervenții foarte inspirate. Golul a venit în repriza a doua, din gheata lui Gustavo.

14.500 de oameni au asistat la partida dintre CS U Craiova și Sepsi OSK

Fotbalistul oltenilor a executat o lovitură liberă pe colțul lui Rîmniceanu în minutul 62, mingea a mușcat pământul, a lovit bara și a ajuns în poarta lui Sepsi.

Până la final s-a jucat puțin fotbal și chiar dacă CS U n-a mai forțat, Sepsi n-a părut că are puterea de a înscrie.

CS U Craiova rămâne pe locul 3, dar adună 47 de puncte și se apropie la 4 lungimi de FCSB și 6 de CFR. Sepsi e pe 12, cu doar 18 puncte.

U Craiova - Sepsi 1-0 (Gustavo 62)
TEXT / VIDEO

Craiova: Mitrovic - Popa, Kelici, Tiago Ferreira - Martici, Mateiu, Zlatinski, Briceag - Gustavo, Mitriță, Băluță
Rezerve: Calancea, Screciu, M. Roman, Bic, Dimitrov, Burlacu, Bărbuț
Antrenor: Devis Mangia

Sepsi: Rîmniceanu - Dalmau, Viera, Obisevac, Sato - Gorrin, Petrovikj - Oliveira, Tandia, Hamed - Kuku
Rezerve: Niczuly, Ursu, Hadnagy, Dima, Al. Chiriță. I. Fulop
Antrenor: Eugen Neagoe

Arbitri: A1: Antonie Andrei / Asistent 1: Bogdan Gheorghe / Asistent 2: Gabriel Barjac /Al 4-lea oficial: Dragoș Istrate  / Obs de arbitri: Eduard Dumitrescu /Obs de joc: Ioan Mironaș

MECIURILE ETAPEI A 24-A

Vineri: ACS Poli - Voluntari 2-3 Detalii AICI, Astra - Gaz Metan 4-3 Detalii AICISâmbătă: Juventus - Viitorul 0-1 Detalii AICI / FCSB - CFR 1-1 Detalii AICIDuminică: Craiova - Sepsi 1-0Luni: 19:00 Iași - Botoșani / 20:45 Chiajna - Dinamo