FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - PANDURII 3-1

VIDEO Încă o înfrângere pentru Stoican pe banca celor de la Pandurii! Gorjenii au pierdut la Botoșani, 1-3

Articol de GSP - Publicat duminica, 26 februarie 2017 09:38

FC Botoșani a câștigat meciul de pe teren propriu cu Pandurii Târgu Jiu, scor 3-1. La pauză scorul a fost egal, 1-1.

Mihai Roman a deschis scorul după doar 11 minute, însă Negruț a egalat 9 minute mai târziu pentru gorjeni.

VEZI LIVETEXT / VEZI VIDEO

Atacantul venit de la CFR Cluj a fost cel mai periculos om al oaspeților, însă n-a reușit să facă "dubla".

După pauză gazdele au mai marcat de două ori. Kuku (64) și Golofca (80) au stabilit scorul final. FC Botoșani adună 32 de puncte și urcă pe locul 8. Pandurii rămâne pe 12, cu doar 19 puncte și are mari emoții privind retrogradarea.

Pentru gorjeni urmează meciul cu Dinamo, decisiv pentru "câini" în privința participării în play-off.

Echipele:

Botoșani: Cobrea - Pațache, Tincu, Miron, Popovici - Cârstocea, Cucu - Mihai Roman, Bordeianu, L. Buș - Kuku

Pandurii: D. Popescu - Nwabueze, Ene, Ilie, Bușu - Firțulescu, Ket, Stana, Hilistei - Negruț

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”