FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - PANDURII 1-1

VIDEO + FOTO Steaua - Pandurii 1-1 » Muniru îi aduce un punct campioanei la capătul unui meci modest

Articol de GSP - Publicat duminica, 25 octombrie 2015 16:06

Steaua a salvat în ultimele minute un punct din meciul cu Pandurii de pe teren propriu, scor 1-1. Partida n-a fost una deloc bună pentru echipa lui Rădoi.

LIVETEXT AICI

VIDEO

Mihai Răduț a deschis scorul după doar 5 minute la capătul unei faze foarte frumoasă a gorjenilor.

În prima repriză Steaua n-a avut nici o ocazie importantă. Campioana a început să iasă la atac abia din minutul 60, cînd și gorjenii s-au mai retras.

Golul a venit în minutul 86 după o centrare a lui Hamroun. Muniru a profitat și a înscris din cădere.

Steaua și Pandurii sînt acum la egalitate de puncte. Campioana urcă pe locul 2, în timp ce gorjenii sînt pe 3, la trei puncte de Astra.

Echipele:

Steaua: Niță - Alcenat, Varela, Toșca, Guilherme - Filip, Stanciu, Kharja - Popa, Chipciu, Hamroun

Rezerve: Cojocaru - Carp, Papp, Muniru, Tade, Breeveld, Tahar

Pandurii: Mingote - Ungurușan, Vasco, Săpunaru, Momcilovici - Mrzljak, Droppa - Răduț, Nistor, Nicoară - Hora

Rezerve: Stanca, Grecu, Filipetto, V. Munteanu, Erico, Ciucur, Wellington