FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - CSU CRAIOVA 2-0

VIDEO » Viitorul a învins CSU Craiova, 2-0, și a urcat în poziția de lider al Ligii 1!

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 decembrie 2016 17:13

Viitorul e noul lider al Ligii 1, după ce a învins pe teren propriu pe CSU Craiova, scor 2-0.

Băieții lui Hagi au deschis scorul după doar 5 minute de joc prin Chițu, care a pătruns în careu și l-a învins pe Calancea cu un șut la colțul scurt.

Viitorul și-a majorat diferența în minutul 36, când Hodorogea a împins în poartă un corner executat de Nimely.

După acest meci, Viitorul e noul lider din Liga 1, cu 36 de puncte, la două lungimi peste urmăritoarea Steaua. CSU Craiova e pe poziția a 3-a, cu 33 de pucnte. Roș-albaștrii vor juca mâine cu Pandurii, de la ora 20:00.

Vezi meciul liveTEXT

LIVE: VIITORUL - CSU CRAIOVA 2-0 (VIDEO)
Au marcat: Chitu 5, Hodorogea 36

Cele două formații sunt vecine de clasament, oltenii pe locul 2, iar trupa lui Hagi pe poziția imediat următoare. Ambele au câte 33 de puncte, iar formația care va câștiga astăzi va urca pe primul loc, cel puțin până la meciul Stelei de mâine cu Pandurii Târgu Jiu.

Echipele de start:

Viitorul: Rîmniceanu - Benzar, Țîru, Boli, Ganea - Hodorogea, Carp - Chițu, R. Marin, Cicâldău - Nimely

CSU Craiova: Calancea - Briceag, Kelic, Acka, Vătăjelu - Mateiu, Zlatinski, Gustavo - A. Ivan, Nuno Rocha, Băluță