FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - BOTOȘANI

VIDEO Final dramatic în Viitorul - FC Botoșani » Totul s-a decis cu un gol marcat în minutul 94

Articol de GSP - Publicat luni, 19 februarie 2018 16:59

Viitorul a învins-o pe FC Botoșani, scor 2-1, în ultimul meci al etapei cu un gol superb marcat în minutul 94 de Ciobanu.

Mihai Roman a deschis scorul în minutul 9, iar Viitorul a dat răspunsul prin Ianis Hagi cu 10 minute înainte de pauză. Când totul părea încheiat, un șut de la distanță al lui Ciobanu direct în vinclu a adus victoria Viitorului în minutul 94.

După acest rezultat, FC Botoșani a ieșit din calculele pentru play-off! Astra e calificată sigur, în timp ce Viitorul, Dinamo și Iași se vor duela pe două locuri.

VEZI AICI LIVETEXT! / VEZI AICI VIDEO

Echipele de start:

Viitorul: Cojocaru - Mladen, Țîru, Hodorogea, De Nooijer - Cicâldău, Cr. Băluță, Cr. Ganea - Vână, I. Hagi, Chițu
Rezerve: Tordai, Ghiță, Ciobanu, Mățan, Mailson, Gavra, D. Dumitrescu

FC Botoșani: Cobrea - Dumitraș, Burcă, Miron, Fl. Acsinte - Oaidă, Tincu - M. Roman, Vl. Achim, Moruțan - Golubovici
Rezerve: Ed. Pap, Plămadă, Axente, Cucu, Ungurușan, Mușat, Golofca

***

Dobrogenii au 8 meciuri fără înfrângere pe teren propriu, câștigând 6 dintre ele. Singurele remize au fost cu ACS Poli Timișoara și Astra Giurgiu.

FC Botoșani n-a mai câștigat de 5 meciuri, pierzând 4 din aceste meci. Remiza a fost cu Juventus, cea mai slabă echipă a Ligii 1, scor 0-0.

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”