LIGA 1    •   DECIZIE

Lovitură grea pentru FRF! Mircea Sandu: "E incredibil ce mi-au făcut!"

Ovidiu Ioaniţoaia

Nu Craiovei!

Sambata, 20 Octombrie 2012, 10:25

Actualul guvern a dat o lovitură grea Federaţiei. Mircea Sandu e disperat că s-a modificat legea care prin care Loteria Română era obligată să vireze către FRF 20% din încasările  provenite din pronosticurile sportive.

"E incredibil ce mi-au făcut! Ne-au luat banii noştri! Nu ştiu dacă Năstase sau Boc a dat această ordonanţă, dar au dat-o! Ce mai contează cine a fost? Loteria e mînă în mînă cu finanţele, imediat au modificat legea ca sp nu mai primim banii!", a spus Mircea Sandu, conform ziare.com

Federaţia Română de Fotbal cîştigase un proces cu Loteria Română în urma căruia a primit 22 de milioane de euro.

Comentarii (35 ) Adaugă comentariu

walhalla  •  20 Octombrie 2012, 19:16

Postat de tachebacanu pe 20 Octombrie 2012, 18:05

E prima data cand il cred pe acest mare escroc,va dati seama ce bani invartea el numai din acesti 20% nUMAI CA "BOUTULE" VAD CA TRAIESTI IN TRECUT.pAI DACA ACUM S-A DAT HOTARAREA,DECE LE-O PUI IN CARCA LUI nASTASE SAU boC???

Las' ca le iau de acum neamurile si cunostintele lu' Nastase, Ponta, Cacarau, Basescu, Udrea...si care or mai fii ei.

tachebacanu  •  20 Octombrie 2012, 18:05

E prima data cand il cred pe acest mare escroc,va dati seama ce bani invartea el numai din acesti 20% nUMAI CA "BOUTULE" VAD CA TRAIESTI IN TRECUT.pAI DACA ACUM S-A DAT HOTARAREA,DECE LE-O PUI IN CARCA LUI nASTASE SAU boC???

kily  •  20 Octombrie 2012, 17:59

lasa, nasule, ca'ti raman banii de pe la fifa si uefa, ai ce fura!

cobra234  •  20 Octombrie 2012, 17:49

NU MAI ARE GUVERNUL DE UNDE MULGE,SI CAUTA SOLUTII,,MAMA LOR DE HOTI,,AU DISTRUS TARA,,CEL PRINS CA FURA TREBUIE RIDICATA IMUNITATEA PARLAMENTARA SI BAGATI DUPA GRATII, ASA CUM SE PROCEDEAZA IN ALTE TARI DEZVOLTATE , NU CA LA NOI,,LA NOI CA LA NIMENI,, CATI BANI S-AU CHELTUIT AIUREA PE DIVERSE PROTOCOALE,,PRETURI ABERANTE,,CARE DACA TE DUCI IN ALTE TARI ACELASI PROTOCOL COSTA DOAR 5-10% DIN SUMELE PRACTICATE IN ROMANIA,,DE CE? CE ARE ROMANIA MAI CU MOT,FATA DE GERMANIA ,ANGLIA SAU AMERICA? DA DEFAPT ARE HOTIA

the_rite  •  20 Octombrie 2012, 16:21

Pai da!! Ca sa va dati voi salarii la FRF de sute de mii de euro pe an!! Si de ce!? Fiindca ati ingropat fotbalul romanesc....

jalemare  •  20 Octombrie 2012, 15:43

ar fi interesant un audit ca sa vedem cum s-au cheltuit acesti bani in ultimii zece ani. asa vom afla daca legea e buna sau e proasta. daca iau banii de la copii si juniori e un dezastru, daca banii erau folositi pentru chermezele lui mircica si mitica atunci modificarea legii e salutara. nu stiu de ce dar inclin mai mult spre a doua varianta.

mieusa  •  20 Octombrie 2012, 15:11

Hotarare ilegala (anticonstitutionala) si poate sa dea in judecata guvernul. In orice tara din lume cand te folosesti de bunurile cuiva si ai castig material trebuie sa-l răsplătești pe posesorul acestor bunuri (in cazul asta FRF si LPF). Ca acest câștig nu este administrat cum trebuie este alta poveste.

botizan  •  20 Octombrie 2012, 15:05

Si casele private dau sau doar Loteria de stat ? ... Mnoh Sandu si mitica nu mai aveti in ce bani sa va faceti afacerile ?:))

demolarii  •  20 Octombrie 2012, 14:41

dar de ce doar frf? nu sunt si alte sporturi la pariuri?

mihnea80  •  20 Octombrie 2012, 14:13

a dat si guvernul actual o lege buna.