LIGA 1    •   

RAPID - FCM TG. MUREŞ 1-1

Lucescu jr: "Patru minute de prelungire au fost cam multe"

 
07 Mai 2012 00:09
 

Antrenorul Rapidului, Răzvan Lucescu, a încercat să explice de ce echipa lui nu a reuşit să învingă în faţa unei echipe care se luptă pentru evitarea retrogradării, FCM Tg. Mureş. Ljubojevici a stabilit scorul final, 1-1, în al patrulea minut de prelungiri.
"Nimic nu anunţa primirea golului însă o greşeală copilărească ne-a costat. Trebuie să acceptăm un rezultat nedrept. Am avut un contraatac pe care puteam să-l transformăm în 2-0 şi nu am făcut-o.

Dacă au greşit Marcos Antonio şi Coman la gol? În nici un caz nu e greşeala lui Dani, a fost o fază nefericită. Despre arbitraj nu vreau să spun prea multe. O echipă care trage de timp să primească patru minute de prelungire mi se pare însă cam mult.

De ce nu m-aţi crezut cînd v-am spus că nu contăm la campionat? Rămîne să ne luptăm pentru ce mai e de obţinut în acest final de sezon, o clasare cît mai în faţă", a declarat Lucescu jr. la Fanatik Show de pe DigiSport.
 
Comentarii (18)
bursuculvisiniu  (518 comentarii)
Dupa golul SUPERB al lui Pancone nu mai conteaza rezultatul...
Eu vreau spectacol, nu campionate mincinoase. Oricum in Romania campionatul ar trebui sa inceapa de la locul 3, am evita ridicolul in CL.
08 Mai 2012, 09:21   •   Comenteaza
danza  (152 comentarii)
Postat de manu1990 pe 07 Mai 2012, 00:34
Iar am pierdut pe final de meci firar mama ei de treaba!Am pierdut pe greseala nostra ce-i drept!Dar sunt curios,oare pentru ce 4 minute de prelungire????
Chiar nu mai conteaza....oricum nu inteleg ce se intampla cu Marcos Antonio...sper sa fie lipsa de concentrare mai ales ca deja are transferul semnat...daca este altceva..... D-zeu sa-l ajute unde pleaca!
07 Mai 2012, 12:42   •   Comenteaza
danza  (152 comentarii)
Postat de catzulinho pe 07 Mai 2012, 00:48
Razvan, invata ca trebuie sa taci, invata ca un suporter rapidsit adevarat a ridicat steagul si tremurand de nervi sau cu lacrimi in ochi a indraznit sa spuna hai rapid si dupa minutul 94.
Hai Rapid!!!!
Oricum noi nu ne dorim campionate castigate in stilul Bozgoresc de la CFR Cluj!
Rapid inseamna suflet, sange, sacrificiu....iar rasplata daca vine...este incomensurabila!
Oricum suntem rasplatiti de fiecare data cand suntem pe stadion si respiram alb-visiniu!
07 Mai 2012, 12:38   •   Comenteaza
danza  (152 comentarii)
Postat de adrianmede pe 07 Mai 2012, 00:49
DUPA TOATE TEORIILE MURESUL AR TREBUI SA ISI FACA GRIJI DE RETROGRADARE.SUNT RAPIDIST STIU CE SPUN CINE A LUAT PUNCTE DE LA RAPID DIN ECHIPELE MICI DE LA RETROGRADARE A RETROGRADAT SIGUR 100%.ASA CA DRUM BUN MURES IN DIVIZIA B
mi-ai luat vorba din gura...oricum sunt o echipa de 2 lei care nu joaca absolut nimic....au ajuns aici datorita culorii politice...am curaj sa pun si un pariu ca la anu se lupta sa nu cada in C...numai *** la echipa...incepand cu Sabau si sfarsind cu Helesteanu!
07 Mai 2012, 12:35   •   Comenteaza
treadstone  (1390 comentarii)
tipic ptr. lucesti...arbitrul e de vina, federatia, vatmanul...niciodata ei.a gasit vinovatul:arbitrul ca a dat prea multe minute...jenant!
07 Mai 2012, 00:52   •   Comenteaza