FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - CFR CLUJ 2-2

Lucky winner » Marius Şumudică e cel mai norocos antrenor din Liga 1

Articol de - Publicat luni, 15 februarie 2016 00:00

14 din cele 40 de goluri date de Astra au fost înscrise în ultimul sfert de oră, 8 au fost decisive!

13 puncte. Aceasta e zestrea pe care Astra lui Şumudică n-ar fi avut-o dacă nu marca goluri în ultimul sfert de oră. Opt reuşite decisive pentru soarta partidelor liderului din Liga 1 au venit în ultimele 15 minute ale partidelor giurgiuvenilor!

În plus, o mulţime dintre acestea au fost în compania adversarelor din play-off. Cel mai important, succesul cu Steaua, 1-0 pe terenul trupei roş-albastre. Reuşită semnată de Găman în minutul 90Ă5!

CSU, victimă dublă

Alte victime cu nume au fost Dinamo (1-0), Pandurii (1-1) şi Viitorul (2-1). În timp ce CSU Craiova a pierdut ambele dispute cu Astra primind gol după minutul 80! În afară de cele 8 reuşite decisive, dunărenii au mai marcat şi alte şase în ultimul sfert de oră.