Mișcare importantă reușită de Dinamo! Jucătorul va semna un contract pe un an

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 iunie 2017 11:19

Fundașul Maxi Oliva, 27 de ani, va continua până în 2018 la Dinamo.

Conducerea roș-albilor au activat clauza din contract și va prelungi pentru încă un sezon contractul argentinianului.

Fotbalistul de bandă stânga a oferit 4 pase decisive în 16 meciuri pentru roș-albi și a fost apreciat pentru utilitatea lui în joc, chiar dacă a prins rar un post de titular, pierzând lupta cu Steliano Filip.

Adus gratis în vară, Oliva a mai jucat de-a lungul carierei la River Plate, CA Tigre, Rivadavia, San Martin, Aris Limassol, Estudiantes și Crucero.

450.000 €este cota lui Maxi Oliva, potrivit transfermarkt.de

Comentarii (35)
chris_bu67
chris_bu67  •  07 Iunie 2017, 13:50
Postat de deny74 pe 06 Iunie 2017, 11:27

nu stiu ce varsta aveti voi dar eu am prins anii 80 ascultand ,,fotbal minut cu minut la radio sau vazand putinele meciuri care se transmiteau.E adevarat ca la echipa pe care o avea Steaua era si greu sa-i invingi.Dar mai aveau si ei zile proaste.Si daca in acel moment era diferenta de un punct fata de Dinamo sau egalitate in clasament nu se concepea ca Steaua sa rateze puncte importante.Imi aduc aminte de un meci cu U.Cluj cand clujenii conduceau cu 2-1 si a egalat Steaua prin minutul 98 sau 99.Cu Lacatus nervos scuipand si dand palme si lovituri la glezna cu piciorul(oricum nu tin minte sa fi fost vreodata eliminat)indiferent ce facea in teren.La fel Hagi care in 88 intr-un Steaua-Dinamo 0-3 prin minutul 70-80 i-a dat o palma lui Lupescu si arbitrul s-a facut ca nu vede.Aici erau avantajati granzii si conta mult in economia jocului sa ramai cu echipa intacta chiar daca meritau eliminati.Si Dinamo a fost avantajata de multe ori dar niciodata in meciurile cu Steaua.Steaua iesea de pe teren daca nu-i convenea ceva si Valentin Ceausescu dadea ordin sa fie gasiti vinovati ceilalti

Ei nu pot recunoaște asta niciodată,de aceea au fost hărăziți ***.

deny74
deny74  •  06 Iunie 2017, 11:27
Postat de jack_the_stripper pe 05 Iunie 2017, 07:29

Tu o tii p-a ta... Ia creionul si scrie:1. Echipa Armatei a fost infiintata pe 7 iunie 1947. ”Impostorul bolsevic” n-avea nicio treaba cu armata pe atunci. 2. Meciul FC Bihor - Steaua a fost prelungit 6 minute, dupa ce toata repriza secunda bravii bihoreni bubuiau mingile in tribuna. 3. Citeste aici ce a declarat vaduva lui Mateianu: ”El a clacat la două luni după jocul cu Steaua şi la două zile după ce fusese net dezavantajat într-un meci la Moreni." Un asa fin cunoscator al fotbalului ca tine trebuie sa stie ca Flacara Moreni era unul din satelitii dinamovistilor, impinsa mereu de la spate ( prin toate mijloacele...) spre cupele europene. Asa ca vezi cum sta treaba cu ”menfisto”...