LIGA 1    •   STEAUA - OŢELUL, AZI, ORA 18:55, ÎN DIRECT LA DIGISPORT ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

MM şi-a pierdut cumpătul » "Nu mai e Ghencea casa noastră? Ce se întîmplă?"

Alin Buzărin

Costel și Robert

Duminica, 02 Septembrie 2012, 12:36

Steaua s-a calificat în grupele Europa League şi a stabilit şi un record important. S-a calificat de nouă ori consecutiv în grupele unei competiţii europene.

Cu toate acestea, fanii nu se înghesuie la casele de bilete deşi partida este la o oră accesibilă, vremea este excelentă, Steaua jocacă mai bine ca în ultimii ani, iar preţul biletelor este foarte bun.

Managerul Stelei, Mihai Stoica, nu înţelege de ce fanii nu se înghesuie la case, mai ales pentru că este ultimul meci pe Ghencea, stadion agreat de fanii roş-albaştrilor. Mai mult, MM le cere suporterilor să vină, fiind un meci foarte important, Steaua avînd mare nevoie de puncte

"Vreme extraordinară, ora de începere perfectă (18.55), echipa proaspăt deţinătoare a recordului european de calificări consecutive, băieţii joacă cel mai bun fotbal din ultimii ani, meci foarte greu şi interesant, de ce doar 3.000 de bilete ieşite de la case pînă acum? Nu mai e Ghencea casa noastră?"

Steaua - Oţelul începe la ora 18:55 şi va fi transmis în direct la Digi Sport. Partida va putea fi urmărită liveTEXT şi pe GSP.RO.

Comentarii (57 ) Adaugă comentariu

chris1391  •  02 Septembrie 2012, 22:57

Casa lui in nu o sa fie NICIODATA Ghencea : nu are nimic in comun cu Apolzan, Ienei, Constantin, Sames, T. Stoica, Lacatus ... (ma doare ca nu pot sa adaug si Duckadam, devenit "imaginea" lui GigiB, nu a Stelei) ... termenul post-decembrist "manager general", desi departe de realitatile trecutului, ma duce cu gandul la Ion Alexandrescu, om care niciodata nu s-a autoelogiat public, nu a cautat sa-si atraga simpatia fanilor batand toba afinitatilor steliste din copilarie, nu si-a pus echipa in genunchi in fata nimanui, nu a dat cu pumnul intr-un suporter propriu.

claudiuhermelin  •  02 Septembrie 2012, 21:31

Postat de ucluj2011 pe 02 Septembrie 2012, 18:52

Hai mai lasati vrajeala cu Steaua voastra , ca dupa cum multi au spus-o si TOATA lumea o stie , DACA Media din Romania nu ar intoxica si ar spala creierele unora "mai saraci cu duhul" de care nu duce lipsa Romania SI DACA Becali nu ar avea atit de multi "suporteri" in Romania , la Steaua in mod normal NU s-ar duce mai ulta lume decit la Dinamo in campionatul trecut... dar asa... "Steaua-n sus... Steaua-n jos".... presa... articole... propaganda... si se duc PLATITORII DE BILETE (NU suporteri... NU pasiune) ca la urs... ca sa vada Steaua... asta atunci cind este vreun meci mai acatarii , ca altfel...

Taci si incolonarea....Plecati la Buzau :-)

ucluj2011  •  02 Septembrie 2012, 18:52

Hai mai lasati vrajeala cu Steaua voastra , ca dupa cum multi au spus-o si TOATA lumea o stie , DACA Media din Romania nu ar intoxica si ar spala creierele unora "mai saraci cu duhul" de care nu duce lipsa Romania SI DACA Becali nu ar avea atit de multi "suporteri" in Romania , la Steaua in mod normal NU s-ar duce mai ulta lume decit la Dinamo in campionatul trecut... dar asa... "Steaua-n sus... Steaua-n jos".... presa... articole... propaganda... si se duc PLATITORII DE BILETE (NU suporteri... NU pasiune) ca la urs... ca sa vada Steaua... asta atunci cind este vreun meci mai acatarii , ca altfel...

adriar  •  02 Septembrie 2012, 18:16

steaua nu mai e STEAUA de altadata,MM te faci ca nu vezi lucrul asta, o spune un suporter al Stelei de foarte demult.

demonik_emil  •  02 Septembrie 2012, 18:11

Postat de clus10 pe 02 Septembrie 2012, 13:52

Declinul echipei nationale, dublat de pervertirea imaginii ligii 1, a dus inevitabil la golirea tribunelor. Lumea a incetat sa mai meraga pe stadion, asa cum o faceau inainte de 2000, dezamagiti de showul grotesc oferit de oficiali ai cluburilor.

corect !!!

carol_k  •  02 Septembrie 2012, 18:05

MM fa cumva si lasa-ne daca spui ca iubesti Steaua...Tu cunosti fotbal cat sa te descurci la cate un talk-show...Pentru un club ca Steaua e nevoie de infinit mai mult...

saviola2_8  •  02 Septembrie 2012, 17:21

iar va faceti griji pentru steaua? mai putini de 10 mii nu or sa fie! si oricum si daca ar rame 3 mii deja e peste media de spectatori de pe teren propriu rapidului sau a lui dinamo.Daca pe dinamo in gropa ar fi 3 mii deja ar fi record pentru actuala stagiune, dar cum spuneam daca de dimienata au fost 3 mii vandute pana la ura meciului vor fi cel putin 10 mii de bilete date, nu va faceti griji!:)

costacurta  •  02 Septembrie 2012, 16:59

Domnule Mihai Stoica, dar noi nu ne-am pierdut cumpatul, atunci cand plimba gigi echipa, ba Buzau, ba la Constanta, ba la Cluj, ba la Ploiesti? Acum va rugati de noi sa venim la stadion.

cpt.ahab  •  02 Septembrie 2012, 16:53

1. Scrumbia asta nu a avut niciodata cumpat, ca atare nu a avut ce sa piarda. 2. Eu cred ca e mai degraba furioasa ca iar i-au incurcat comenzile cei de la Avon si i-au trimis alte farduri! 3.Cu desuurile nu-s probleme.

alexhaiducu  •  02 Septembrie 2012, 16:51

toata lumea stelista e la mare! ultimul sfarsit de saptamana la mare!