FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - PETROLUL 1-3

Mulţescu explică secretul tactic din spatele victoriei cu Viitorul

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 septembrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 28 septembrie 2014 21:38

Gheorghe Mulţescu a vorbit despre victoria Petrolului cu Viitorul, scor 3-1, şi a spus care a fost motivul schimbării lui Marinescu din prima repriză.
"Sînt un antrenor mulţumit, dar şi chinuit. Viitorul ne-a chinuit în prima repriză, ne-a obligat să jucăm cu pase lungi. Viitorul e o echipă care desenează frumos, dar nu are experienţă.

Echipa e mult mai ofensivă. Am fost obligat să fac schimbari, l-am băgat pe Fanchone. Am băgat şi un al doilea vîrf, aveam nevoie de forţă în atac. Am reuşit să punem presiune.

Astafei e un jucător care face şi travaliu, dar care caută şi golul. E o armă secretă pentru noi. Pe Marinescu l-am schimbat pentru că pe ultima treime nu mai avea viteza necesară. Aveam nevoie de un jucător mai de viteză, mai ofensiv", a declarat Mulţescu pentru Dolcesport.

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”