FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - DINAMO 0-0

Mutu a vorbit despre arbitraj după 0-0 cu Viitorul! Anunț despre viitorul lui Cosmin Contra

Articol de GSP - Publicat luni, 13 martie 2017 22:58

Adrian Mutu e mulțumit de jocul lui Dinamo din meciul cu Viitorul terminat la egalitate 0-0, pe care l-a urmărit din lojă, alături de Ionuț Negoiță.

"Am jucat mult mai bine în repriza a 2-a. Puteam să și câștigăm. Ne doream foarte mult victoria. Nu am reușit. Vor fi multe surprize. După cum vedeți, calitatea meciurilor e mult peste medie. Sper ca noi să ieșim cât mai sus.

Au fost niște atacuri mai dure în prima repriză. Sunt decizii ale arbitrului cu care nu sunt de acord, dar nu trebuie sa îl criticăm foarte mult. Toate echipele sunt agresive", a zis Mutu după meci.

...despre Contra: "După următorul meci vom demara negocierile cu Contra.  Noi ne dorim să continue cu noi. A avut timp și domnul Negoiță să vină la meci. Este un fan al echipei și sper să vină la cât mai multe meciuri."

Despre echipa națională: "Nistor joacă de ceva timp bine. Pe Hanca îl știm deja. Nedelcearu vine din urmă. Am stat de vorbă cu selecționerul, dar nu despre jucători".