FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - DINAMO 1-3

Nascimento, după eurogolul cu Voluntari: "Nu ne interesează ce a făcut CFR, suntem concentrați doar asupra jocului nostru"

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 august 2017 22:55

Filipe Nascimento a salvat-o pe Dinamo dintr-o situație dificilă în meciul cu FC Voluntari, câștigat în cele din urmă de "câini' cu 3-1. Portughezul a reușit o superexecuție și a redresat jocul echipei sale.

"Mă bucur că am câștigat și că am marcat. Sunt aici să muncesc și să dau tot pentru echipă. Voluntari a fost peste noi în prima repriză, dar la pauză am vorbit să rămânem sus și să controlăm jocul. Apoi am marcat golurile doi și trei și am controlat jocul până la final.

Suntem concentrați doar asupra jocului nostru, nu ne interesează ce face CFR. Dacă noi câștigăm, asta e tot ce contează, trebuie să arătăm un joc cât mai bun", a declarat Nascimento.

Valentin Costache a impresionat din nou în tricoul lui Dinamo, reușind o pasă de gol și alte faze periculoase, printre care și o bară. Mijlocașul a vorbit despre simbioza pe care a avut-o cu Alin Dudea, colegul său de flanc.

"Sunt mulțumit de mine, sper să o țin tot așa. Echipa a făcut un meci foarte bun, chiar dacă ne-am retras puțin după primul gol. Mister ne-a transmis la pauză să nu ne retragem și să avem aceeași răutate. Sunt trei puncte foarte mari care ne vor ajuta mult, mai ales că CFR a pierdut la Timișoara.

Mă înțeleg bine cu Dudea, e colegul meu de cameră, cred că a făcut un meci bun, am făcut o echipă bună cu el în bandă, chiar dacă el a comis acel penalty", a spus Costache, la TV Dolce Sport.

Citește AICI cronica partidei FC Voluntari - Dinamo 1-3

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”