FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - VIITORUL 0-1

NOTELE GSP » Cum au arătat evoluțiile elevilor lui Mulțescu + cine a fost singurul jucător care a luat 7

Articol de GSP - Publicat luni, 08 mai 2017 09:35

Viitorul s-a impus în fața celor de la CSU Craiova, 1-0, și este la 90 de minute de câștigarea primului titlu de campioană din istorie.

Viitorul a avut o primă repriză dificilă, în care jocul elevilor lui Hagi a avut de suferit.  Golul victoriei a venit în minutul 51, prin Florinel Coman.

Cei mai buni jucători de la Viitorul au fost Cristi Ganea, Florinel Coman și Țucudean. Fiecare dintre aceștia a primit nota 7 din partea Gazetei Sporturilor.

Aurelian Chițu a fost cel mai slab jucător de la Viitorul, fiind notat de 4. Aceeași notă a primit-o și Al. Popescu, atacantul celor de la CSU Craiova.

Cel mai bun jucător al celor de la CSU Craiova a fost portarul Andrei Vlad, care a fost notat cu 7.