FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - POLI IAȘI 0-0

Pandurii continuă să se afunde în subsolul play-out-ului după 0-0 cu Poli Iași

Articol de GSP - Publicat luni, 20 martie 2017 19:53

Pandurii Târgu Jiu și Poli Iași au terminat la egalitate în cea de-a doua etapă din play-out-ul Ligii 1, scor 0-0.

Vezi meciul liveTEXT

Moldovenii au avut prima ocazie în minutul 18, când Ștefănescu a centrat de pe partea stângă, dar Cristea a sărit pe sub minge și Bușu a respins în corner.

Gorjenii au ratat prima lor ocazie în minutul 53. Hlistei i-a pasat foarte bine lui Surugiu și acesta a scăpat spre poartă. Fotbalistul Pandurilor a șutat din careu, dar Grahovac a respins.

Cu 4 minute înainte de finalul partidei, Ștefănescu a ratat o ocazie monumentală. Bole a centrat foarte bine în careu și Ștefănescu reia din prima, dar balonul e oprit în brațele lui Stanca.

Pandurii ocupă locul 7 în play-out, cu 12 puncte, în timp ce Poli Iași e pe poziția secundă, cu 19 puncte.

Echipele de start:

Pandurii: Stanca - Nwabueze, Ene, Ilie, Bușu - Cioinac, Zaina - Hlistei, Surugiu, Firțulescu - Negruț
Rezerve: Popescu, Negoiță, Tătaru, Păcurar, Pîrcălabu, Trifu, Ket

Poli Iași: Grahovac - Bosoi, Mihalache, Frăsinescu, Țigănașu - Bole, Gheorghe, Răuță, Ștefănescu - Cristea, Golubovici
Rezerve: Caparco, Ciucur, Ciucă, Mitici, Voicu, Panțîru, Moldovan

Dosar-ȘOC în Spania! Starul Barcelonei a dezinfectat camera, „de cei care nu-s musulmani”, apoi a vandalizat o vilă de lux, cu 7 dormitoare: perdele transformate în „hamuri și leagăne sexuale”! Tribunalul anunță: „Sunt 500 de poze la dosar”