U CRAIOVA - CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ, LUNI, ORA 14:00, GSP TV ŞI GSP.RO
Pleacă Stăncioiu!
21.11.2009

Ignorat de Conceicao, portarul e considerat o variantă de rezervă şi de italianul Mandorlini

Goalkeeperul Eduard Stăncioiu (28 de ani) vrea să părăsească gruparea din Gruia. Două au fost momentele care l-au determinat pe portar să se gîndească serios la un nou impuls în cariera sa. Edi a fost dezamăgit de modul în care a fost tratat după partidele cu Rapid şi Astra. În ambele meciuri, fostul jucător al Sportului a intrat în poartă în situaţii dificile pentru echipa sa: în Giuleşti, Nuno Claro s-a accidentat la scorul de 1-1, iar cu Astra portughezul a fost eliminat în minutul 43.

Deşi n-a primit gol, Stăncioiu a fost ţinut pe banca de rezerve la meciurile care au urmat, la Praga, în Europa League, respectiv Universitatea Craiova. Stăncioiu şi-a dorit o discuţie cu cei din conducere pentru a-şi lămuri statutul la CFR, însă a fost ignorat de şefii feroviarilor. Astfel, goalkeeperul e decis să plece în iarnă, o posibilă destinaţie fiind Dinamo.

191 de minute a evoluat Stăncioiu în Liga 1 în acest sezon

FLASH

Emil Dică resemnat
Mijlocaşul adus de la Rapid în vară va pleca de la Cluj după 6 luni. Lăsat de cele mai multe ori în afara lotului, în mandatul lui Conceicao, Dică nu pare a intra nici în planurile lui Mandorlini. La antrenamente, italianul îl foloseşte pe postul de fundaş dreapta în timpul exerciţiilor tactice. Dică nu a fost nici măcar rezervă la meciul cu Craiova din Cupă.

Datori lui Toma cu 10.000 de euro!
Comisia de Recurs a rejudecat litigiul dintre Dorin Toma şi clubul clujean. Astfel, CFR e obligată să-i plătească fundaşului 10.000 de euro, sumă reprezentînd două rate contractuale. Tot CFR va achita şi cheltuielile de judecată, în valoare de 2.955 de lei. CFR trebuie să achite datoria în termen de 30 de zile, altfel va primi o interdicţie la transferuri.

"Le vom da o lecţie"
Juan Culio a blamat ieşirea lui Mititelu. "Am auzit acele declaraţii urîte ale patronului Craiovei. Nu înţeleg de ce sîntem mereu atacaţi. Arbitrii s-au înşelat şi în defavoarea noastră. Cînd greşesc în favoarea noastră, iese scandal, întotdeauna, dar cînd se întîmplă invers nimeni nu spune nimic. Săptămîna viitoare va veni Craiova la Cluj, în campionat. Le vom da o lecţie", a spus mijlocaşul argentinian.

Totul despre: nuno claro , edaurd stăncioiu, cfr cluj, liga 1
NOTEAZA ARTICOLUL:
NOTA ARTICOLULUI:
Ceahlaul - FC Brasov
1
X
2
Bet-at-home
CFR Cluj - Pandurii Tg. Jiu
1
X
2
Bet-at-home
COMENTARII (14)
23.11.2009, 22:41  |  RAPORTEAZA ABUZ  |  CITEAZA
#14
suporter cfr
21.11.2009, 14:18  |  RAPORTEAZA ABUZ  |  CITEAZA
#13

econstantin
Comentarii: 153
Trimite-i mesaj
Profil
21.11.2009, 10:21  |  RAPORTEAZA ABUZ  |  CITEAZA
#12
ar fi in tonul echipei...mediocru spre slab
elsopotyi
Comentarii: 53
Trimite-i mesaj
Profil
21.11.2009, 10:20  |  RAPORTEAZA ABUZ  |  CITEAZA
#11
Culio are dreptate.Ura inpotriva CFR a devenit asa de mare ca victoria stelei cu unirea, a lui dinamo cu astra nici nu le baga nimeni in seama.In schinb declarati jignitoare, ura, tipete a patronului craiovei sunt ridicate in slavi de comentatori ;NEUTRI, INPARTIALI;!!!!!!!!RUSINICA.
21.11.2009, 09:15  |  RAPORTEAZA ABUZ  |  CITEAZA
#10
spritea7x
Comentarii: 2
Trimite-i mesaj
Profil
21.11.2009, 09:00  |  RAPORTEAZA ABUZ  |  CITEAZA
#9
HAI LA STEAUA :D miar placea sa il vad imbracand tricoul stelei ca sa numai zic ca e portar bun , chiar daca a avut unele gafe , dar asa este , portarii mari fac si gafe , ca zapata :D hai la steaua ! :D:D
spritea7x
Comentarii: 2
Trimite-i mesaj
Profil
21.11.2009, 09:00  |  RAPORTEAZA ABUZ  |  CITEAZA
#8
HAI LA STEAUA :D miar placea sa il vad imbracand tricoul stelei ca sa numai zic ca e portar bun , chiar daca a avut unele gafe , dar asa este , portarii mari fac si gafe , ca zapata :D hai la steaua ! :D:D
ceps00base
Comentarii: 19
Trimite-i mesaj
Profil
21.11.2009, 08:03  |  RAPORTEAZA ABUZ  |  CITEAZA
#7
eu nu m-as agita prea mult. stirea asta e 90% transpiratie si 10% informatie. Conceicao clar l-a preferat pe Nuno pt ca era portughez. Acum, italianul l-a pus in poarta pe cel mai valoros. E normal sa fie suparat Stancioiu, dar poate ar trebui sa se gandeasca la varianta in care el va fi de acum rezerva. De Emil Dica imi pare rau, parea fericit ca a ajuns la CFR si vroia sa demonstreze. De asta e cel mai prost antrenor Conceicao, pt. ca a promovat jucatori gresiti ca de exemplu Nei
21.11.2009, 08:02  |  RAPORTEAZA ABUZ  |  CITEAZA
#6
fotbalfan
Comentarii: 401
Trimite-i mesaj
Profil
21.11.2009, 05:06  |  RAPORTEAZA ABUZ  |  CITEAZA
#5
postat de suporter cfr pe 21.11.2009, 02:38
Nu-l iert pe Muresan, e principalul vinovat pentru demiterea lui Conceicao, care a dus echipa pe primu loc, a adus doua trofee si a fost inlaturat pe nedrept, chiar nu vezi cat de des coboara la vestiare? Acolo e spatiu antrenorului, n-ai citit intr-un alt ziar ca "era nemultumit ca nu este consultat la alcatuirea echipei", Edy vrea sa plece nu neaparat pt. ca e rezerva si pt. ca ceva e putred la echipa, Muresan nu lasa jucatorii in pace.
da, si eu cred ca se mai baga la echipa. insa in privinta lui conceicao gresesti! cred ca a fost cel mai slab antrenor al CFR-ului.
stancioiu daca vrea sa plece, ok, pb lui. insa sa fie adus un inlocuitor mai bun. eu, unul, nu l-as da acum. sa speram ca peskovici e bun.
21.11.2009, 04:46  |  RAPORTEAZA ABUZ  |  CITEAZA
#4
suporter cfr
21.11.2009, 02:38  |  RAPORTEAZA ABUZ  |  CITEAZA
#3
21.11.2009, 02:03  |  RAPORTEAZA ABUZ  |  CITEAZA
#2
suporter cfr
21.11.2009, 01:33  |  RAPORTEAZA ABUZ  |  CITEAZA
#1
 1  
   
ARTICOLELE CELE MAI...
11:31 În cele 22 de etape scurse pînă acum, liderul s-a schimbat foarte des. Cu toate acestea, granzii ...
10:57 Stoperul Adrian Iencsi mizează pe un succes în deplasarea de la Vaslui şi spune că Nae Manea ...
10:48 Fost mare portar al Stelei, Helmuth Duckadam îl desfiinţează pe columbianul Zapata şi îi ...

bannere-PULS-300-x-250.jpg

Top 10 marcatori / portari
4468-ADIP2708 copy.JPG
Kapetanos
11 GOLURI
IMOBILIARE.GSP.RO
Locul tau de munca
Myjob Curier
 
Tags:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Autori:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Televiziune Ziare Reviste Radio Business Cariere
Antena 1
Antena 2
Antena 3
Antena International
EuforiaTV
GSP TV
Saptamana Financiara
Financiarul
Jurnalul National
Gazeta Sporturilor
Ghimpele
TopGear
Felicia
Confidential
Cultura
GoodFood
GoodHomes
RadioZU
Romantic FM
Tipografia INTACT
INTACT Production
CLIR MEDIA
Open Media Network
INTACT Advertising
INTACT Interactive
Oportunitati in cadrul INTACT
CSR
FUDV
Fundatia Mereu Aproape
Internet
NEWS ENTERTAINMENT FINANCE WOMEN SPORT MOBILE
antena3.ro
jurnalul.ro
ghimpele.ro
videonews.ro
intactnews.ro
antena1.ro
antena2.tv
antenai.ro
vdtonline.ro
sfin.ro
financiarul.com
euforia.tv
revistafelicia.ro
myconfidential.ro
gsp.ro
gsptv.ro
mysport.ro
pariori.ro
m.antena3.ro
m.gsp.ro
AUTO SERVICII
topgear.ro totulredus.ro
intactimages.ro
© Acest site este parte a INTACT MEDIA GROUP