FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - VOINŢA SIBIU 4-1

Prima victorie pentru Petrolul pe noul "Ilie Oană", 4-1 cu Voinţa

Daniel Opriţa a marcat de trei ori contra Voinţei

Articol de GSP - Publicat sambata, 15 octombrie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 15 octombrie 2011 19:57

Petrolul a cîştigat prima oară pe "Ilie Oană" în acest sezon, 4-1 cu Voinţa Sibiu.

Golurile au fost marcate de Stoimirovici (minutul 8) şi Opriţa (minutele 48, 58 şi 90+3, primul şi ultimul din penalty) pentru ploieşteni, respectiv Iulian Popa (minutul 60, din penalty).

Arbitrajul lui Andrei Chivulete a fost unul ezitant, sibienii Bunea şi Miron fiind eliminaţi direct. "Centralul" a acordat două lovituri de la 11 metri, cîte una pentru fiecare echipă. CITEŞTE MAI MULTE DETALII AICI!

AICI AI DESFĂŞURAREA LIVETEXT AL PARTIDEI!

ECHIPE DE START:

Petrolul: Zimmerman - M. Tudor, Sipovici, Melinte, P. Stoica - D. Enescu, Fl. Dumitru - Borza, V. Negru, Stoimirovici - Opriţa
Rezerve: 33. Campar, Străuţ, Petrovici, Buhuşi, Bărbulescu, Komazec, M. Roman II

Voinţa: Miron - Forika, Cr. Apostol, N. Grigore II, Maghici - Beza, Dîlbea, Tătar - Bunea, C. Coman, I. Popa
Rezerve: 1. Dănălache, Neguţ, I. Matei, Tînc, Sg. Bar, E. Nicola, Lungu