LIGA 1    •   STEAUA

Rîpă s-a adaptat rapid la Steaua: "Sînt fericit şi mă simt bine!"

Andrei Craciun

Mediocritate, neruşinare, justiţie, dreptate

Marti, 22 Ianuarie 2013, 18:10

Cea mai nouă achiziţie a Stelei, Cornel Rîpă, a ajuns în cantonamentul echipei şi este foarte fericit că totul s-a rezolvat şi va putea juca încă din acest retur la noua sa echipă.

"Normal ca sînt fericit si ma simt bine. Imi pare bine ca s-au rezolvat problemele si am venit in cantonamentul Stelei. Domnul Becali mi-a promis că totul se va rezolva şi se pare că aşa a fost",  a spus Cornel Rîpă la DolceSport.

Fundaşul de 23 de ani a jucat aproape 5 ani la Oţelul, echipă la care a şi debutat în Liga 1. În acest sezon a prins 16 meciuri, dintre care în 15 a fost integralist. Rîpă are şi 5 selecţii la echipa naţională.

Comentarii (35 ) Adaugă comentariu

andystar  •  22 Ianuarie 2013, 23:33

Postat de gabynho08 pe 22 Ianuarie 2013, 23:03

are asa ceva ?

NU cred !

gabynho08  •  22 Ianuarie 2013, 23:03

Postat de andystar pe 22 Ianuarie 2013, 22:31

Nu-i asa ca iubesti natura, in ciuda ceea ce ti-a facut tie? Nu incerca sa gandesti, ti-ar putea imprastia creierul !

are asa ceva ?

andystar  •  22 Ianuarie 2013, 22:42

Postat de ovidiu_3003 pe 22 Ianuarie 2013, 21:08

Vine de la o echipa care a luat campionatul prin blaturi la alta echipa care o sa ia campionatul prin blaturi ...

Esti gunoiul sitului ! Craiova nu mai exista ceangau prost !

andystar  •  22 Ianuarie 2013, 22:37

Postat de ovidiu_3003 pe 22 Ianuarie 2013, 21:06

Perfect de acord cu ntfo ...

Esti prostul sitului !

andystar  •  22 Ianuarie 2013, 22:31

Postat de ntfo pe 22 Ianuarie 2013, 21:03

Ripa un jucator mediocru,ca majoritatea jucatoriilor din Liga 1 . Un caracter egal cu 0 si un fotbalist de toata jena.De la o echipa de toata jena .

Nu-i asa ca iubesti natura, in ciuda ceea ce ti-a facut tie? Nu incerca sa gandesti, ti-ar putea imprastia creierul !

andystar  •  22 Ianuarie 2013, 22:24

Postat de inginerul. pe 22 Ianuarie 2013, 20:00

Bravo Rapa!!! Ai fost rasplatit pe deplin dupa figuratia facuta anul trecut in meciul contra noii tale echipe, cand degajai in peluza toate mingile la actiunile de atac ale Otelului, atunci cand ati fost acuzati de proprii suporteri de blat (pe buna dreptate). Observ ca Steaua isi rasplateste adversarii care trantesc meciul direct cu un trasfer la echipa, la fel cum a fost rasplatit si Szukala dupa ce a pasat decisiv lui Rusescu pe Cluj Arena tot anul trecut.

Esti mereu asa de prost sau azi e o ocazie speciala? Maicata a avut copii care au trait? Parintii tai te-au rugat vreodata sa fugi de acasa?

dismenoreea  •  22 Ianuarie 2013, 22:04

e o achizitie buna insa daca se metamorfozeaza ca majoritatea jucatorilor buni si bunicei din provicie - adusi la Steaua... ma tem ca numele lui ar fi predestinat :)

ovidiu_3003  •  22 Ianuarie 2013, 21:55

draga aici nu te contrazic ...inteligenta patronului nostru este mai mica decat a unui caine maidanez ...

gabynho08  •  22 Ianuarie 2013, 21:49

Postat de ovidiu_3003 pe 22 Ianuarie 2013, 21:43

Stiinta nu moare ...este dezafiliata abuziv ...si va renaste ca pasarea Phonix .

abuziv pe ,,inteligenta,,patronului vostru(de altfel ca si a suporterilor),si mai radeti de gigi,uitati-va ma in curtea voastra

ovidiu_3003  •  22 Ianuarie 2013, 21:43

Stiinta nu moare ...este dezafiliata abuziv ...si va renaste ca pasarea Phonix .