FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Rădoi a hotărît soarta lui Iancu: "El a înțeles situația" » Dedicație inedită a atacantului

Articol de GSP - Publicat sambata, 01 august 2015 23:13

Gabi Iancu a intrat în dizgrația lui Gigi Becali, însă antrenorul Mirel Rădoi a decis să-l folosească încă din primul minut în meciul cîștigat cu FC Botoșani, scor 1-0. Fotbalistul de 21 de ani a marcat unicul gol al partidei, din lovitură liberă, în minutul 2.

Tehnicianul campioanei e de altă părere decît patronul, care spunea că vrea să-l vîndă pe Iancu.

"Iancu e jucătorul Stelei și va rămîne aici. El a înțeles situația. A înțeles că trebuie să joace pentru echipă. Are calități extraordinare. Evoluția lui astăzi a fost foarte bună. Dacă a fost adus la Steaua cred că a avut și valoare. Poate că are nevoie de puțină încredere", a spus Rădoi la Digisport.

Gabi Iancu a vorbit despre golul din această seară și a spus un nu răspicat cînd a fost întrebat dacă vrea să plece de la Steaua.

"Mi s-a acordat o șansă. Mă bucur mai mult pentru victorie, mai puțin de golul marcat de mine. Vreau să le mulțumesc domnilor Gigi Becali, Mirel Rădoi și MM Stoica pentru că mi-au dat această șansă. Vreau să le dedic golul! Eu vreau să stau la Steaua, nu vreau să plec. Vreau să aibă încrede în mine.

Dacă am jucat înseamnă că am avut încrederea tuturor", a spus Iancu.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”