FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - PETROLUL 2-1

Răzvan Lucescu critică arbitrajul: "Dacă a fost ofsaid, o echipă a fost aruncată din finală"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 16 aprilie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 16 aprilie 2014 23:07

Antrenorul echipei Petrolul Ploieşti, Răzvan Lucescu, este foarte dezamăgit de fapul că echipa sa a ratat calificarea în finală în ultimul minut. Totuşi, tehnicianul ploieştenilor le atrage atenţia arbitrilor pentru poziţia neregulamentară a lui Paul Papp de la golul din minutul 94.

"Asta este viaţa, sînt momente neplăcute. Trebuie să trecem peste astfel de momente, dar amărăciunea va rămîne. Trebuia să evităm faultul din care am primit golul doi. Ar fi putut fi evitat golul.

Nu voi critica arbitrajul, dar dacă a fost ofsaid la golul doi înseamnă că o echipă a fost aruncată din finală. A fost o partidă echilibrată. Noi am dominat începutul jocului, am marcat, dar apoi am făcut un pas înapoi.

E greu de acceptat o astfel de înfrîngere, o astfel de ieşire din competiţie", a spus Lucescu la televiziunea sportro.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”