FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - PETROLUL 1-1

Răzvan Lucescu: "N-am o explicaţie pentru evoluţia slabă" » Revenire importantă pentru derby-ul cu Steaua

Articol de GSP - Publicat luni, 15 septembrie 2014 00:00 / Actualizat luni, 15 septembrie 2014 23:33

Răzvan Lucescu, antrenorul Petrolului, a vorbit despre egalul cu Pandurii, scor 1-1, şi despre etapa viitoare, cînd "lupii" vor evolua împotriva  Stelei.
"Nu am o explicaţie pentru evoluţia slabă din prima repriză. Am primit un gol foarte uşor. Începem prima repriză fără atitudine, se tot repetă lucrul ăsta. Cred că am avut ocaziile ocaziile mai mari astăzi. S-a simţit lipsa lui Teixeira, el aduce un plus de valoare pentru echipa noastră. Ne-au mai lipsit Geraldo şi Pecanha. Sper ca ambii să fie titulari cu Steaua.

A fost un program greu, ne vom reveni la Ploieşti. Conjunctura a fost împotriva noastră. Începînd cu meciul de la Craiova, am pierdut mulţi jucători vitali pentru echipa noastră. Au fost şi greşeli de arbitraj la meciul cu CFR, dar noi sperăm să trecem peste această perioadă dificilă", a spus Răzvan Lucescu la Look TV.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”