FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - STEAUA 2-2

VIDEO+FOTO Punctul lui Filip » Rezervele Stelei obţin o remiză la Mediaş, 2-2, ultimul meci înaintea returului cu Legia

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 august 2013 00:00 / Actualizat sambata, 24 august 2013 23:28

Steaua a terminat la egalitate cu Gaz Metan, 2-2, după ce medieşenii au condus 74 de minute cu 2-0.

Click aici pentru VIDEO!

Rezervele "roş-albaştrilor" au început dezastruos partida de la Mediaş, ardelenii conducînd încă din minutul 11. Lui Tătăruşanu i s-au înmuiat picioarele la o centrare a lui Buzean, n-a mai putut sări, iar mingea a intrat în poartă. Robertson a mărit diferenţa în minutul 28, învingîndu-l pe portarul Stelei cu un şut din lovitură liberă. Atacantul a văzut însă al doilea "galben", după ce şi-a dat jos tricoul şi a fost eliminat.

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

Echipa lui Laurenţiu Reghecampf şi-a revenit însă după pauză, după ce Bourceanu şi Adi Popa au intrat pe teren. Cel care avea să salveze însă Steaua de la eşec a fost Lucian Filip. Fundaşul a înscris în minutul 74 cu o torpilă de la 20 de metri, iar apoi în minutul 82 cu o reluare din apropiere.

Steaua scapă de înfrîngere, într-un meci abordat cu rezervele, înainte de returul cu Legia Varşovia, meci care va avea loc marţi.

Echipele de start
Gaz Metan: Buchta - R. Zaharia, Muth, Trtovac,  Buzean - Tahar, Todea - Al. Munteanu, Vitinho, Ciprian Petre - Robertson
Rezerve: Greab, Fl. Sandu, R. Avram, Frăsinescu, Llullaku, Cojocnean, D. Roman

Steaua: Tătăruşanu - Rîpă, Pintilii, Gardoş, Pîrvulescu - L. Filip - Prepeliţă, Tatu, Răduţ, Ad. Cristea - G. Iancu
Rezerve: Niţă, D. Bratu, M. Costea, Latovlevici, Ad. Popa, Bourceanu, N. Stanciu

Comentarii (954)
dreamtheater
dreamtheater  •  26 August 2013, 19:42
Postat de onethatcomes pe 25 August 2013, 11:06

Dar voi dinamovistii, nu sustineti ca a fost blat cu Mediasul? Nu uita ca Steaua a jucat cu rezervele ca sa isi menajeze jucatorii importanti. S-au ferit sa nu se accidenteze. foarte multi jucatori tineri, nici nu au prins prima echipa si aici s-a vazut lipsa lor de experienta. In momentul cand Reghe a bagat jucatori de drept, Bourceanu, Tanase..., s-a vazut cum lucrurile au evoluat in favoarea stelei. Chiar si asa cu rezervele, Steaua a reusit sa egaleze. Asa ca, sa se mai termine cu insinuarile de blaturi, pentru ca este efectiv penibil. Dinamo a castigat pe merit, bravo lor, insa sa nu uitam ca Clujul este o echipa macinata cap coada, care nu stiau daca vor mai juca in Liga 1.

Bun, dar de ce e nevoie ca Steaua sa obtina puncte in halul asta? Penalty-ul ala neacordat Mediasului, din finalul meciului, ce ti se pare ca este domnule? 3 puncte cu Ceahlaul, unul cu Medias... Si ati jucat doar 4 meciuri! Rusine Steaua "europeana"! Vreau un Legia -Steaua 5-0! Ca tot faceti voi una de-asta pe sezon: Haifa -Steaua 5-0! Steaua -Stuttgart 1-5!

onethatcomes
onethatcomes  •  25 August 2013, 11:06
Postat de ave_biancorossi pe 25 August 2013, 03:32

daca ai fi fair play ai face bine sa incetezi cu insinuarile astea. dinamo a zdrobit-o pe U intr-un mod fara replica, dar, dupa ce in primele 20 de minute aia au ratat 4 ocazii enorme. daca era 0-2 in min 20, ti-ar fi convenit, asa-i / si nu mai era deloc blat, nu-i asa ?

porapora
porapora  •  25 August 2013, 09:02
Postat de wertus pe 25 August 2013, 03:01

de ce nu ai comentat altceva postat de mine , poate ptr ca nu ai argumente ? Sau aiti plce sa jignesti oamenii , te simti mai puternic ? 1 Pintilii face fault de rosu , il calca pe ala pe glezna , anul trecut Muresan primea rosu ptr asa ceva , in comparatie cu acel fault a lui robertson nu era de galben arbitrul nu a aplicat aceeasi amsura . Penaltiul din ultimele minute nimic despre asa ceva ? Si aia de la digi au recunoscut ca e .Faulturi repetate ale lui gardos nu-i da nimic , tot cei de la digi au zis ca trebuia cel putin un galben .Deci oile in Ghencea sunt ajutate ca de obicei .