FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - STEAUA 0-1

VIDEO Atacant fals, dar decisiv » Chipciu a adus o victorie esenţială pentru Steaua în lupta la titlu, 1-0 cu CFR Cluj

Mediafax foto +2   FOTO
Mediafax foto

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 martie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 08 martie 2014 22:29

Steaua s-a impus impus în Gruia, cu CFR Cluj, scor 1-0. Chipciu a marcat golul victoriei în minutul 83, succes meritat pentru echipa lui Reghecampf, care a controlat clar partida.

Vezi VIDEO

Roş-albaştrii au avut iniţiativa în prima parte, dar gazdele au dat replici tăioase prin cursele lui Maah sau Ogbu. Felgueiras a parat şutul periculos al lui Latovlevici, scăpat ca în celebrul gol cu Ajax, şi pe final de repriză, ardelenii au avut noroc la bara lui Stanciu.

Tot Steaua a fost la comandă şi în partea secundă. Felgueiras n-a cedat la loviturile cu capul ale lui Pintilii şi Gardoş şi s-a remarcat parînd şutul periculos al lui Tănase. Gazdele au rezistat presiunii steliştilor fără să mai spere la cîştigarea posesiei, dar doar pînă în minutul 83. Roş-albaştrii au plecat pe un contraatac la capătul căruia Chipciu a deviat în poartă şutul lui Keşeru.

În prelungiri, Ammari l-a faultat dur pe Latovlevici şi a fost eliminat.