Ialomiţenii au părut obosiţi după meciul cu Glasgow din Champions League, iar braşovenii au fost temători în faţa campionilorScandalul premergător meciului de la Braşov dintre conducătorii celor două echipe a fost uitat aseară de fotbalişti. Chiar dacă au început în atac meciul, jucătorii antrenaţi de
Viorel Moldovan nu au reuşit să-l învingă pe Arlauskis, care s-a revanşat după gafa din partida cu Glasgow din urmă cu trei zile. Rînd pe rînd Cătălin Munteanu, Ilyeş sau Zaharia l-au încercat pe lituanianul din poarta ialomiţenilor, dar goalkeeper-ul a fost de neînvins.
Jucătorii lui
Dan Petrescu au ieşit mult mai montaţi de la cabine, iar de această dată a fost rîndul lui Coman să-şi salveze colegii la ocaziile lui Semedo sau Bilaşco. Finalul partidei i-a găsit pe ialomiţeni în careul braşovenilor, dar nici şutul lui Onofraş nu a putut să-l învingă pe portarul echipei de sub Tîmpa.
"Lupii" ovaţionaţi de braşoveniAtît la început, cît şi în pauza meciului de sub Tîmpa, fotbaliştii Unirii
Urziceni au fost aplaudaţi minute în şir de către publicul din Braşov pentru parcursul ialomiţenilor din cea mai importantă competiţie europeană! "Bravo, aţi făcut cinste României în Ligă", le-au strigat spectatorii jucătorilor lui Dan Petrescu. "Bursucul" a fost şi el ovaţionat în momentul în care a urcat în tribuna oficială.
Unirea a avut penaltyÎn minutul 63, în careul braşovenilor s-a petrecut o fază controversată. Valeriu Bordeanu a centrat, iar Rui Duarte a blocat balonul cu mîna dreaptă. Chiar dacă jucătorii ialomiţeni au cerut lovitură de la 11 metri, centralul partidei, Teo Crăciunescu, nu a acordat decît lovitură de colţ.
"Le-am fost superiori braşovenilor la toate capitolele. Puteam să beneficiem şi de un penalty, dar nu vreau să comentez prestaţia brigăzii"Mihai Stoica, preşedinte Unirea"A fost o primă repriză echilibrată, dar a doua a lăsat de dorit. A fost chiar urîtă"Dinu Gheorghe, preşedinte FC Braşov
Totul despre: viorel moldovan,
dan petrescu,
urziceni,
brasov,
liga 1
Trimite-i mesaj
Profil
Trimite-i mesaj
Profil
Trimite-i mesaj
Profil
Subt curios ce ii va spune tatal sau in opinia mea cel mai bun albitru pe care l-am avut noi.
Fetiza de teo nu a vazut asa ceva in meci, asistentul deasemenea.Este ceva la mijloc
Trimite-i mesaj
Profil
Afara, nimic de comentat, admirabil, la Brasov in schimb slabut tare.
Trimite-i mesaj
Profil
Petrescu sa-l pupe pe portar si pe Craciunescu jr.care a seara a fost pe alta planeta nicidecum pe terenul Brasovului.
Trimite-i mesaj
Profil
Trimite-i mesaj
Profil
Subt curios ce ii va spune tatal sau in opinia mea cel mai bun albitru pe care l-am avut noi.