FOTBAL  »  Superliga  »  SĂGEATA - PETROLUL 2-3

VIDEO "Lupii" se apropie la un punct de Astra şi şapte de Steaua » Săgeata - Petrolul 2-3

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 aprilie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 20 aprilie 2014 20:54

Petrolul s-a impus în deplasare cu Săgeata, 3-2, scor stabilit la pauză. "Lupii" lui Răzvan Lucescu se apropie la un punct de Astra, ocupanta locului 2, şi la 7 de liderul Steaua.

VIDEO cu cele mai importante faze

Cele două echipe au oferit o primă repriză nebună. În minutul 2, Deletici a dat startul cu un gol spectaculos. Teixeira a egalat rapid, apoi Albin şi-a adus echipa în avantaj, servit ideal de mijlocaşul portughez.

Au urmat două goluri în două minute. Chiţu a egalat, iar Priso a redus-o pe Petrolul în avantaj cu un şut plasat.

Partea a doua a fost mult mai puţin spectaculoasă. Tamuz şi Teixeira au continuat să fie periculoşi, dar gazdele au scăzut turaţia. Nici schimbările celor doi tehncieni n-au mai influenţat rezultatul, care a rămas pînă la final cel stabilit la pauză.

Petrolul se apropie la un singur punct de Astra, în timp ce Săgeata rămîne pe loc retrogradabil.