LIGA 1    •   

STEAUA

Steaua scapă de retrogradare chiar dacă Gigi Becali va fi condamnat în Dosarul Valiza: "Faptele s-au prescris"

 
27 Mai 2013 11:07
 
sadim3ro  (552 comentarii)
Postat de bestfox pe 27 Mai 2013, 20:19
Prezentarea de documente false la comisiile de disciplina se sanctioneaza cumva? Steaua a scapat de penalizarea de 7 puncte prezentand comisiei de recurs un contract care dovedea ca banii erau pentru un teren. Acum aflam chiar de la Becali ca acel contract era fals. Prezentarea cu buna stiinta a unui document fals, comisiei de recurs se pedepseste cumva?
ce nu ti-e clar... stiaua nu pateste nimic, nici acum si nici odata... asa a fost de la infintare si asa o sa fie si de acum incolo. sa fie clar un lucru stiaua nu e nici timisoara, nici uta, nici sportul, nici rapid, nici arges, nici U cluj... stiaua e numai una....ciocul mic... e liga mea si fac ce vreau. :)
27 Mai 2013, 22:32   •   Comenteaza
bestfox  (209 comentarii)
Prezentarea de documente false la comisiile de disciplina se sanctioneaza cumva? Steaua a scapat de penalizarea de 7 puncte prezentand comisiei de recurs un contract care dovedea ca banii erau pentru un teren. Acum aflam chiar de la Becali ca acel contract era fals. Prezentarea cu buna stiinta a unui document fals, comisiei de recurs se pedepseste cumva?
27 Mai 2013, 20:19   •   Comenteaza
chr508  (801 comentarii)
Postat de gannicus2013 pe 27 Mai 2013, 12:17
bey copile , toata Romania ar trebui sa fie in puscarie , de cate ori ai dat tu sau cineva din familia ta un plic la doctori , ca sa-i stimulezi ? o sa-mi spui ca voi sunteti cyborgi , nu v-ati imbolnavit niciodata ... de cate ori lasati restul la piata sau in market-uri , riscati arestarea impreuna cu vanzatorul pt dare si luare de mita , pt ca l-ati premiat sa-si desfasoare CORECT atributiunile de serviciu
Tu confunzi mita cu bacsisul. Bacsis se lasa in toata lumea (mai putin in unele tari arabe). Cu plicul la doctori este intradevar mita, dar nu poti sa compari situatia cu cea a unei echipe de fotbal. La doctor dai mita ca sa supravietuiesti, ca sa se uite la tine. La fotbal dai mita ca sa castigi ceva.
27 Mai 2013, 19:20   •   Comenteaza
ockiu  (7748 comentarii)
Postat de shogun_blue pe 27 Mai 2013, 16:14
e simplu: asta tine cu cel care il plateste
poi n-ar fi rau sa ajunga langa ala care`l plateste ... pentru mult timp.
in mod normal - dupa capu` meu - daca ciobanul este condamnat - atunci steaua ar trebui retrogradata. ma tem ca uefa asa va face ...
27 Mai 2013, 18:56   •   Comenteaza
robert.fan.stinta  (180 comentarii)
bai nene asta este cel mai periculos nemernic al fotbalului romanesc!!chiar nu este posibil sa se urgenteze dosarul penal si la el si la sandu?nu ii mai pot suporta pa astia doi nici macar 3 secunde.FORTA STIINTA!!!
27 Mai 2013, 17:58   •   Comenteaza
shogun_blue  (1320 comentarii)
e simplu: asta tine cu cel care il plateste
27 Mai 2013, 16:14   •   Comenteaza
voicu_p  (717 comentarii)
Postat de mixmax pe 27 Mai 2013, 14:37
UEFA nu poate da nici o decizie peste regulamentul care era in vigoare la acea data in Romania. Singurul lucru pe care UEFA il poate face este sa ceara ca regulamentul sa se modifice dar nu-i poate da noului regulament caracter retroactiv. Justitia civila nu are absolut nimic de-a face cu sanctiuni pe linie sportiva ca altfel se judecau cluburile in tribunal pt. orice cartonas sau suspedare de jucatori.
asta crezi tu, sa vezi cum intervine, ii penalizeaza pe frf si sub pedeapsa dezafilierii ii obliga sa ii retrogradezeComentariul tău...
27 Mai 2013, 15:47   •   Comenteaza
bunicu  (780 comentarii)
Ce spune Dragomir e o timpenie,el cu gurita lui a spus ca atunci cind se va da o sentinţă arunci va intra pe rol la comisii si aspectul sportiv a uitat ce a vorbit_Steaua retrogradata si afara din Liga.
27 Mai 2013, 15:47   •   Comenteaza
dumi67  (225 comentarii)
fotbalul romanesc este in colaps si datorita patronilor . numai noi suporterii dorim ca mafiotii sa plece . daca ar fi vrut si patroni ar fi fost plecati de mult . avem numai investitori de carton iar mafiotii le acopera potlogariile . esti in gasca lor poti face orice , bineinteles cu aprobare de sus . nu esti , nu primesti licenta , nu primesti ajutor de la alte echipe , ai parte de arbitraje ostile si mare minune sa scapi de la retrogadare . poate ca desii nu esti in gasca dar taci din gura , nu faci valuri beneficiezii de oarecare clementa . patroni se fac ca investesc iar cand nu le mai convine ajungem in insolventa .
27 Mai 2013, 15:45   •   Comenteaza
gica10  (211 comentarii)
Imi aduc aminte de juristul care reprezenta frf la spetza cu steaua .Individul nu depune actele necesare si astfel steaua castiga actiunea.........in final juristul este dus de mitica dragomir la lpf unde devine seful comisiilor!Bravo militianule esti de-al nostru.......
27 Mai 2013, 15:34   •   Comenteaza
ucluj2011  (1082 comentarii)
Steaua club de hotzi , Sa ne pupe-n c*r pe totzi. DESFIINTAREA CLUBULUI STEAUA , MIZERIA FOTBALULUI ROMANESC.
27 Mai 2013, 15:28   •   Comenteaza
jd2013  (9 comentarii)
Mitica afara din fotbal ! sa se ia de mana cu Sandu si sa se duca la plaja, sa scapam de mizeriile din fotbalul romanesc permise doar cu procente. E simplu. Cine nu da procent, afara din Liga. Cine da procent, ramane in Liga "mica"
27 Mai 2013, 14:49   •   Comenteaza
mixmax  (887 comentarii)
Postat de godot pe 27 Mai 2013, 14:08
Daca se va da o hotarare definitiva de CORUPTIE, atunci reglementarile LPF sunt fix zero. Conteaza ce spune UEFA si instanta suprema nationala. UEFA interzicea premierile, le considera coruptie. Inalta Curte a stablit ca e coruptie. Sa-i vad pe FRF si LPF daca au tupeu sa nu retrogradeze o echipa dovedita ca a savarist acte de coruptie, incriminate la acea data de UEFA.
UEFA nu poate da nici o decizie peste regulamentul care era in vigoare la acea data in Romania. Singurul lucru pe care UEFA il poate face este sa ceara ca regulamentul sa se modifice dar nu-i poate da noului regulament caracter retroactiv. Justitia civila nu are absolut nimic de-a face cu sanctiuni pe linie sportiva ca altfel se judecau cluburile in tribunal pt. orice cartonas sau suspedare de jucatori.
27 Mai 2013, 14:37   •   Comenteaza
montana0101  (361 comentarii)
mitica - asteptam cu nerabdare
ziua cand iti vom aprinde o lumanare !
27 Mai 2013, 14:33   •   Comenteaza
lavy_flavy  (1170 comentarii)
Postat de soprer.f.c.d pe 27 Mai 2013, 14:14
oicat de multe 'like-uri' si-ar da ratatii cu server proxi,intr-o tara civilizata,la tribunalul sportiv,5teaua ar fi retrogradata,iar Beeecali anchetat penal.
in Romania cine fure o gaina primeste mai multi ani decat cineva care da mita (in cazul asta,premierea=mita!)
si tot intr-o tara civilizata,dupa ce DNA-ul intercepteaza convorbiri despre delegari de arbitri la comanda , " premieri" cu "sampanii" intre finantatorul unui club si seful arbitrilor, unde ar trebui sa se afle acum clubul respectiv?
27 Mai 2013, 14:32   •   Comenteaza
elano  (4 comentarii)
da bineinteles, dar cum sa se intample ceva cu steaua, cat timp e dragomir la liga, doar in ultimele luni mai nou e scouter pentru steaua..la puscarie cu toti
27 Mai 2013, 14:30   •   Comenteaza
mixmax  (887 comentarii)
Cazul nu se va mai redeschide. Premierea unei terte parti nu era considerata coruptie la data savarsirii faptei. Coruptie era considerata doar darea de bani pt. meciurile in care partile jucau intre ele.
27 Mai 2013, 14:26   •   Comenteaza
jonash  (98 comentarii)
se va serba retrogradarea in meciu cu brasov!!
27 Mai 2013, 14:25   •   Comenteaza
qwertt  (1571 comentarii)
Si pana la urma asta e premiere sau tentativa de premiere?
27 Mai 2013, 14:23   •   Comenteaza
soprer.f.c.d  (3993 comentarii)
oicat de multe 'like-uri' si-ar da ratatii cu server proxi,intr-o tara civilizata,la tribunalul sportiv,5teaua ar fi retrogradata,iar Beeecali anchetat penal.
in Romania cine fure o gaina primeste mai multi ani decat cineva care da mita (in cazul asta,premierea=mita!)
27 Mai 2013, 14:14   •   Comenteaza
«
1
...
»