FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - ASTRA 2-0

Șumi, lovit de ghinion! Astra, fără un om de bază: "E o pierdere enormă pentru noi!"

Articol de GSP - Publicat luni, 14 martie 2016 10:02

Steaua a învins Astra cu scorul de 2-0 în cea de-a doua eatpă din play-off-ul Ligii 1. Atacantul Astrei, Denis Alibec a fost înlocuit în minutul 71 al meciului, însă Marius Șumudică a declarat la finalul meciului faptul că Alibec a jucat accidentat timp de aproximativ o oră.

"Alibec în minutul 15 a avut un contact cu un jucător de la Steaua și se pare că are o fisură la coaste! Am încercat la pauză să-i facă o infiltrație, dar n-a reușit. A doua repriză a cedat. E o pierdere enormă pentru noi!

Dacă are fisură la coastă și din câte înțeleg e vorba de o contuzie foarte puternică, cred că o să stea o lună de zile! S-a învinețit imediat. Avem un doctor care știe cel mai bine ce e de făcut. Dacă nu a mai putut să joace nici cu injecție vă dați seama", a declarat Șumudică la finalul meciului, pentru Dolce Sport.

În etapa următoare, Astra va întâlni ASA Târgu Mureș pe teren propriu.