FOTBAL  »  Superliga  »  LUPTA LA TITLU

Surprize via CCA în lupta pentru titlu » Delegări ciudate la Steaua - Botoşani şi Astra - ASA

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 mai 2015 19:38

CCA a anunţat numele arbitrilor care vor conduce partidele decisive pentru cîştigarea titlului.

Marius Avram a fost delegat la meciul Stelei cu Botoşani, deşi tatăl său a fost condamnat definitiv la închisoare, fiind acuzat de luare de mită în tentativa lui de a favoriza, prin intermediul unor arbitri pe care urma să-i delege, chiar pe ASA Tg. Mureş.

Mai mult, în deplasarea de la Craiova, Avram le-a refuzat steliştilor un penalty în finalul primei reprize, iar trupa lui Gâlcă a pierdut două puncte cu ajutorul cărora ar fi fost pe primul loc în acest moment.

Meciul dintre Steaua şi FC Botoşani va avea loc mîine, de la ora 21:00, pe DigiSport 1, DolceSport 1, Look Plus şi liveTEXT pe GSP.RO.

Surpriză şi la Astra - ASA Tg. Mureş, unde va arbitra Sebastian Colţescu, deşi a făcut praf un alt meci important în lupta pentru titlu cu doar două săptămîni în urmă, Steaua - Chiajna 2-2! Atunci, ”centralul” a dat un penalty inexistent Stelei şi a acordat eronat lovitura liberă din care Chiajna a marcat golul doi.

Partida dintre Astra şi ASA va avea loc mîine, de la ora 21:00, pe DigiSport 2, Look TV şi liveTEXT pe GSP.RO.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”