FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

U Cluj învinge în primul amical cu 1-0 formaţia din Kosovo, Trepca

Articol de GSP - Publicat vineri, 24 iunie 2011 00:00 / Actualizat vineri, 24 iunie 2011 19:48

U Cluj a învins astăzi în primul amical din această vară pe echipa din Kosovo, Trepca. Ionuţ Badea a putut rula mai mulţi jucători, iar în teren au intrat chiar toţi cei trei portari: Boşneag, Matache şi Marius Popa. Golul victoriei a fost înscris de Gabriel Machado, iar clujenii au avut şi un penalty în minutul 90, ratat de Voican.

min 90+1: S-a încheiat partida

min 90: Penalty pentru Universitatea! Voican execută, dar şutul său nimereşte bara transversală

min 89: Voican are din nou o mare ocazie, trimite puţin peste din 8 metri

min 83: Universitatea domina partida, Voican a trecut pe lîngă gol în două rînduri (79, 82)

min 45: Se încheie prima repriză. Clujenii sînt în avantaj după reuşita lui Gabriel Machado din minutul 18

min 18: GOL U CLUJ! Machado primeşte o pasă singur cu portarul advers pe care atacantul îl lobează cu uşurinţă

U Cluj joacă astăzi primul amical al verii, în compania albanezilor de la Trepca. Meciul a ]nceput la ora 18:00 şi este transmis în direct de DigiSport şi liveSCORE de gsp.ro.

Tehnicianul "şepcilor roşii" îi va testa astăzi pe noii jucători aduşi de Florian Walter: Eduard Nicola (fundaş stînga, Brăneşti), Lukacs Szukala (fundaş central, Bistriţa) şi Sebastian Achim (fundaş dreapta, Bistriţa)