FOTBAL  »  Superliga  »  GLORIA BUZĂU - CFR CLUJ 0-1

Uhrin Jr.: "Accidentarea lui Mureşan ne-a destabilizat"

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 martie 2009 00:00

Consilierul lui Ales Jindra la CFR Cluj, Duşan Uhrin Jr., spune că echipa sa a avut de suferit după accidentarea lui Gabriel Mureşan:

"A fost un meci bun, dar am avut probleme în prima repriză pentru că Mureşan s-a accidentat, iar el este o piesă foarte importantă a CFR-ului la mijlocul terenului. Vezi golul decisiv marcat de Kone

După ce Peralta a intrat în joc, ne-am revenit complet şi am reuşit să obţinem 3 puncte foarte importante în lupta pentru titlul", s-a rezumat să declarat Uhrin la finalul partidei cîştigate în faţa Gloriei Buzău.

Comentarii (4)
 •  08 Martie 2009, 08:33

l-ai schimbat pe muresan ca s-a accidentat? pacat credeam ca ai vazut ca nu merge jocul si chiar te felicitam pentru schimbare - dupa pauza cfr a jucat mult mai bine reusind sa domine clar partida...

qwerty007
qwerty007  •  07 Martie 2009, 21:34

"Rosu" plutea in aer pt. Muresan,bine ca a fost schimbat,trebuia mai repede,macar nu se accidenta.

•  07 Martie 2009, 21:01

hai ca ati inceput sa ma enervati si voi...nu mai aveti delok frumusetze in joc..jucati mai rau ca mosi astia de la steaua...ati inceput sa atacati si voi ca becali..muresan a ajuns dintr-un om respectat in ceva apropiat lu becali...aveti jucatori care se gandesc decat la plecare ..ca la steaua...ce sa mai semanati din ce in ce mai mult cu ratatii de la steaua....reveniti-va pana nu e prea tarziu....cu 1-0 bateti decand ma stiu..ce va e asa frica..jucati fratilor fotbal ca asa v-ati afirmat...