FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - ASA 1-0

Un fotbalist dinamovist a oferit declarația serii: "Suporterii noștri m-au înjurat, dar de-aia e frumos fotbalul"

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 decembrie 2016 22:41

Dinamo a câștigat meciul cu ASA Târgu Mureș, scor 1-0, însă "câinii" au ratat un penalty în minutul 83 prin Dan Nistor.

Fotbalistul lui Dinamo a suprins pe toată lumea cu declarația de la finalul meciului.

"Important e că a câștigat echipa, nu mai contează că am ratat eu. Decizia băncii a fost să execut eu penalty-ul. Nu înțeleg de ce se face atâta tam-tam pe acest subiect legat de banderolă.

Eram conduși cu 0-2 atunci și am băgat-o în șort.

Am văzut că suporterii m-au înjurat, dar ăsta-i fotbalul, de-aia e frumos. Andone mi-a zis să țin capul sus, că au ratat fotbaliști și mai importanți", a declarat Dan Nistor la TV Dolce Sport.