FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FCSB 2-1

Un oficial al lui Dinamo a vrut să plece de la stadion înainte de golul victoriei » Reacția fanilor l-a întors din drum! Ce a declarat după meci

Articol de GSP - Publicat marti, 02 mai 2017 15:54

Dinamo a învins-o pe FCSB, 2-1, grație unui gol marcat marcat de Hanca din penalty, în ultimele minute ale partidei.

Dănuț Lupu, fost jucător la Dinamo și actual scouter al echipei din Ștefan cel Mare, a vrut să plece de la Arena Națională înainte ca meciul să se termine, la scorul de 1-1.

Când a vrut să iasă din stadion, Lupu a auzit reacția fanilor lui Dinamo, când Hațegan a dictat penalty, și s-a întors din drum, urmărind penalty-ul transformat de Hanca la TV.

"Am spus și înaintea meciului că suntem mult mai buni ca ei anul acesta. Meritam victoria. Și în meciul tur eu zic că ne puteam impune, cu puțină șansă.

Mă bucur că am câștigat. Am spus-o și la începutul sezonului și o spun și acum, putem câștiga campionatul. Este un play-off extrem de disputat, care a avut la start șase echipe cu șanse egale, dar din care au mai rămas doar trei. La final, doar Dinamo București va fi însă campioană.

A fost un meci în care cei de la Steaua s-au mulțumit cu 1-1 și ne-au lăsat pe noi să jucăm. Sigur că și noi, prin minutele 75-80, am cam căzut, dar tot am avut un plus față de ei pe final", a spus Lupu la TV Digi Sport.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”