FOTBAL  »  Superliga  »  MECI AMICAL

Unirea Urziceni-Drobeta Turnu Severin 6-0, în ultimul amical al ialomiţenilor dinaintea returului

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 februarie 2009 00:00

Echipa pregătită de Dan Petrescu a învins astăzi la Urziceni, scor 6-0, formaţia din eşalonul secund Drobeta Turnu Severin, în ultimul meci de verificare disputat înainte de startul returului.

Golurile au fost înscrise de Rusescu (18), Dănălache (21, 43, 87), Pădureţu (48-penalty) şi S. Rădoi (67).

Dan Petrescu a început cu următorul "11": Arlauskis - S. Rădoi, Galamaz, B. Fernandes, Bordeanu - Pădureţu, Burns, I. Apostol, S. Frunză - Rusescu, Dănălache. După pauză, tehnicianul ialomiţenilor a rulat întregul lot avut la dispoziţie.

Din motive medicale la această partidă au lipsit Onofraş, D. Matei, D. Stan şi L. Balint. Pe de altă parte, atacantul Adewale Sunday Amusan are şanse reduse să fie oprit în lot de Dan Petrescu deoarece nu a trecut testele medicale.

În această pauză competiţională, Unirea Urziceni a obţinut următoarele rezultate în partidele amicale: 0-0 cu Şahtior Doneţk, 1-4 cu Elche, 3-2 cu Dinamo Moscova, 4-1 cu Borussia Dortmund II, 1-0 cu Dunărea Galaţi, 3-0 cu Petrolul Ploieşti şi 6-0 cu Drobeta.

Sursa: NewsIn

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”