LIGA 1    •   

PREVIZIUNE

Următorul produs de export din Liga 1? » Previziunea unei legende: "Dau în scris că ajunge mare, e ca Dennis Bergkamp"

 
06 Aprilie 2014 12:00
 

foto: article.wn.com

Liga 1 va avea un nou produs de export important în următorii ani! O spune unul dintre cei mai mari jucători din istoria fotbalului românesc, Ilie Dumitrescu.

Legenda stelistă a fost impresionat de evoluţiile tînărului jucător de la Viitorul, Florin Tănase, pe care-l aseamănă cu Dennis Bergkamp, un jucător legendar al lui Arsenal şi al naţionalei Olandei.

Decarul Viitorului a marcat golul victoriei împotriva Vasluiului şi Dumitrescu îi prevede un viitor important:

"Dau în scris că Florin Tănase va ajunge un fotbalist de top. Are alura lui Dennis Bergkamp. Se vede cum controlează mingea cu capul sus tot timpul, cum stă în teren, plus că joacă şi pe poziţia din spatele atacantului.

Este un tînăr cu nişte calităţi incredibile", a explicat Ilie Dumitrescu la Digisport.

 

 
Comentarii (62)
luker  (396 comentarii)
"mai ales ca joaca in spatele varfului" / adica ceilalti jucatori, niste suckeri, nu pot ajunge fotbalisti ca i dezavantajeaza pozitia, lol
07 Aprilie 2014, 04:43   •   Comenteaza
1745flo  (3846 comentarii)
ce Bergkamp? Messi!!!
sau magraonul a vrut sa zica Reghekampf si nu i-a iesit?:))))
07 Aprilie 2014, 00:34   •   Comenteaza
valyomanyd  (9780 comentarii)
Postat de coldqball pe 06 Aprilie 2014, 20:20
Dupa logica ta elementara, ar trebui sa castigi un campionat ca antrenor, pentru ca sa-ti dai seama ca un jucator are potential? Toate marile echipe au fosti jucatori drept scouteri. Tu esti ruda cu Negoita....Parerea mea!
Toti au voie sa-si dea cu parerea ! E pe degeaba ! :)))) Ca tot veni vorba de scouteri, tu esti ruda cu Mimi....Parerea mea ! :))))
06 Aprilie 2014, 20:44   •   Comenteaza
coldqball  (289 comentarii)
Postat de dany78 pe 06 Aprilie 2014, 20:00
Ilie mai intai antreneaza si tu o echipa de la inceputul sezonului pana la sfarsitul lui, castiga si tu un campionat o cupa si dupa da-ti cu presupusul! Tot respectul pentru cariera de fotbalist!
Dupa logica ta elementara, ar trebui sa castigi un campionat ca antrenor, pentru ca sa-ti dai seama ca un jucator are potential? Toate marile echipe au fosti jucatori drept scouteri. Tu esti ruda cu Negoita....Parerea mea!
06 Aprilie 2014, 20:20   •   Comenteaza
dany78  (111 comentarii)
Ilie mai intai antreneaza si tu o echipa de la inceputul sezonului pana la sfarsitul lui, castiga si tu un campionat o cupa si dupa da-ti cu presupusul! Tot respectul pentru cariera de fotbalist!
06 Aprilie 2014, 20:00   •   Comenteaza