LIGA 1    •   FC VASLUI

Vaslui a scăpat de depunctare! » Iată documentul oficial! Reacţiile lui Porumboiu şi Codoban

Ovidiu Ioaniţoaia

Nu Craiovei!

Vineri, 08 Noiembrie 2013, 10:08

UPDATE 10:35 / Impresarul Ionel Codoban a oferit prima reacţie după decizia Comisiei de Recurs: "Mă bucur că Vaslui şi-a recuperat punctele. Nu doresc răul nimănui, dar vreau să recuperez banii mei. Eu am altă decizie definitivă şi executorie, vom vedea ce se va întîmpla", a spus agentul la televiziunea sportro.

************

Comisia de Recurs a FRF a acceptat recursul şi a anulat decizia de depunctare cu 8 puncte pentru FC Vaslui. Decizia e definitivă şi executorie.

Moldovenii fuseseră depunctaţi cu scăderea a opt puncte din cele acumulate în actuala ediţie a Ligii I de către Comisia de Disciplină a FRF ca urmare a litigiului cu agentul de jucători Ionel Codoban.

"Îl aştept pe Dumitru Dragomir să refacă acum clasamentul corect", a spus Porumboiu în exclusivitate pentru GSP.RO.

În urma acestei decizii, FC Vaslui urcă pe locul 10, cu 17 puncte în clasament.

 

Comentarii (25 ) Adaugă comentariu

haxor  •  10 Noiembrie 2013, 20:28

deci retin un lucru, vacaru nu a vorbit aiurea cand a sustinut ca actele sunt false!? Lumea ar trebui sa retina asta, e foarte important si poate ca DNA ar trebui sa intervina si sa dea in ei

cfrmania2  •  08 Noiembrie 2013, 20:20

Postat de alpin pe 08 Noiembrie 2013, 13:39

Vasluiului i s-a aratat pisica inaintea meciului cu Valiza EPO. Moldovenii au inteles bine mesajul, au stat capra in fata oilor si... au fost iertati. Asta-i liga mitico-manelista!!

data viitoare sa ii bata pe steaua cu 5-0 . Poate asa se potolesc .

don_vito  •  08 Noiembrie 2013, 14:27

Se apropie alegerile la liga si Mitica se pune pe bune cu toata lumea;)Scarba...

kiddu90  •  08 Noiembrie 2013, 13:40

Postat de alpin pe 08 Noiembrie 2013, 13:39

Vasluiului i s-a aratat pisica inaintea meciului cu Valiza EPO. Moldovenii au inteles bine mesajul, au stat capra in fata oilor si... au fost iertati. Asta-i liga mitico-manelista!!

Poţi spune că i-a ajutat arbitrul, dar în niciun caz că Vasluiul a stat capră. Mai bine te uitai la meci.

1349magus  •  08 Noiembrie 2013, 13:40

Postat de alpin pe 08 Noiembrie 2013, 12:53

Totul a fost o manevra in favoarea Valizei EPOcale. Depunctarea s-a decis inaintea meciului cu Valiza pentru demoralizarea moldovenilor. Acum, ca planul a reusit, s-a anulat tampenia aia. Tipic crrromanesc!

Sa-i vezi diseara cum zburda !

alpin  •  08 Noiembrie 2013, 13:39

Vasluiului i s-a aratat pisica inaintea meciului cu Valiza EPO. Moldovenii au inteles bine mesajul, au stat capra in fata oilor si... au fost iertati. Asta-i liga mitico-manelista!!

kiddu90  •  08 Noiembrie 2013, 13:35

Postat de alpin pe 08 Noiembrie 2013, 12:53

Totul a fost o manevra in favoarea Valizei EPOcale. Depunctarea s-a decis inaintea meciului cu Valiza pentru demoralizarea moldovenilor. Acum, ca planul a reusit, s-a anulat tampenia aia. Tipic crrromanesc!

Şi porcul zbura. Paranoia, tot tipic românească.

ertyuiop  •  08 Noiembrie 2013, 13:31

Nu e nicio surpriza Otelul a fost depunctata cu 2 puncte si asa a ramas, Vaslui cu 8 si i-a fost anulata depunctarea......e vreun dubiu ca hotul striga hotii?! Alta data cand Otelul a trecut de Vaslui in clasament a intervenit dupa vreo 2 luni tot frf&lpf si au acordat o decizie la masa verde tot pt. Vaslui......manarii marca frf&lpf, prietenii stiu de ce! Noroc ca Domnul mai intervine si face dreptate!

faile_belix  •  08 Noiembrie 2013, 13:28

Postat de alpin pe 08 Noiembrie 2013, 12:53

Totul a fost o manevra in favoarea Valizei EPOcale. Depunctarea s-a decis inaintea meciului cu Valiza pentru demoralizarea moldovenilor. Acum, ca planul a reusit, s-a anulat tampenia aia. Tipic crrromanesc!

Eu spun ca au fost extraterestrii

bogdaniulian  •  08 Noiembrie 2013, 13:15

avem alegeri, ce naiba, doar n-o sa-l supere pe arendasul-sef!