FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - RAPID VIENA

Victorie clară pentru CFR Cluj în amicalul cu Rapid Viena! Costache a marcat din nou

Articol de GSP - Publicat luni, 22 ianuarie 2018 18:38

CFR Cluj a câștigat partida amicală disputată cu Rapid Viena, scor 3-1. E a doua victorie a liderului din Liga 1 în jocurile din această iarnă, după cea cu Castellon, 4-0.

Mailat a deschis scorul pentru ardeleni după doar 3 minute. Joelinton a fost eliminat de la Rapid Viena în minutul 43, totuși Hofmann a restabilit egalitatea în minutul 69.

S-a făcut 2-1 pentru CFR Cluj în minutul 79, când Ciprian Deac a înscris pentru echipa lui Dan Petrescu.

Venit de la Dinamo, tânărul Costache a stabilit scorul final, reușind să înscrie în minutul 89.

Echipele de start:

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Luchin, Mureșan, Camora - Hoban, Culio - Nouvier, Omrani, Mailat - Țucudean

Au intrat în repriza secundă: Vâtcă, Peteleu, Vinicius, Gilvan, Vlad, Coman, Bordeianu, Djokovic, Păun, Deac, Balde, Costache

Rapid Viena: Strebinger - Galvao, Sonnleitner, Schwab, Szanto, Murg, Pavelic, Kuen, Apolinario de Lira, Petsos

În urmă cu cinci zile, CFR Cluj a mai disputat un amical cu echipa de liga a treia spaniolă CD Castellon, scor 4-0 (marcatori: autogol, Culio, Hoban, Costache). Amicalul cu Wisla Cracovia, care trebuia să se dispute pe 19 ianuarie, a fost anulat.