FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - TG. MUREŞ 0-2

VIDEO A doua victorie consecutivă pentru Sabău » Astra - Tg. Mureş 0-2

Claudiu Bumba a deschis scorul contra Astrei

Articol de GSP - Publicat duminica, 25 martie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 25 martie 2012 18:53

Tg. Mureş a învins pe Astra în deplasare, 2-0.

Bumba a deschis scorul în minutul 44, marcînd cu latul din 3 metri după ce Cordoş a deviat mingea trimisă din corner de Fl. Dan. Cordoş a majorat diferenţa cu o lovitură de cap, din assist-ul aceluiaşi Florin Dan(50).

Sabău a reuşit a doua victorie de la revenirea sa la Tg. Mureş, după ce a învins etapa trecută pe Steaua cu 1-0.

VEZI AICI DESFĂŞURAREA LIVETEXT

Echipe de start:
Astra: S. Lung Jr. - Bărboianu, V. Găman, R. dos Santos, Ţigănaşu - Takayuki, Fl. Pătraşcu - Spadacio, Goldim, Laionel - Fatai
Antrenor: Antonio Conceicao
Rezerve: C. Grigore, J. Morais, B. Pătraşcu, Ologu, Rui Miguel, Tigoianu, Băjenaru

Tg. Mureş: Albuţ - Vagner, Ghionea, Cordoş, Szilagyi - , Bumba, G. Kiriţă Fl. Dan, Sepsi - Sg. Buş,  Astafei
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău
Rezerve: Balauru, D. Matei, Iencsi, Homei,  Ljubojevic, Firţulescu, Bujor

Arbitru: O. Haţegan (Arad) Asistenţi: P. Iugulescu (Tîrgovişte), Al. Cerei (Cluj-Napoca)

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Ședința s-a încheiat! Cristiano Bergodi a plecat OFICIAL de la Rapid: „Mulțumim pentru momentele frumoase”