FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - STEAUA

VIDEO A tras cu sete! :) Tamaș a marcat cu un șut bombă în vinclu de la 30 de metri! Primul gol la Steaua și primul din Liga 1 după o pauză de 7 ani

Articol de GSP - Publicat duminica, 30 octombrie 2016 21:14

Steaua a deschis scorul în minutul 35 al meciului cu CSM Politehnica Iași grație unei superexecuții a lui Gabi Tamaș.

VIDEO

Fundașul Stelei a primit o pasă scurtă de la Boldrin, la o lovitură liberă de la aproximativ 30 de metri și a catapultat mingea în poarta lui Caparco.

Portarul ieșenilor a plonjat spectaculos, fără nici o șansă. Torpila lui Gabi Tamaș nu a mai putut fi oprită.

Au trecut 7 ani de la ultimul gol al lui Gabi Tamaș în Liga 1. Ultima dată a înscris în tricoul marii rivale, Dinamo, într-o remiză cu Pandurii, 1-1, pe 4 octombrie 2009. Acesta este al 7-lea gol al fundașului în Liga 1.

Dosar-ȘOC în Spania! Starul Barcelonei a dezinfectat camera, „de cei care nu-s musulmani”, apoi a vandalizat o vilă de lux, cu 7 dormitoare: perdele transformate în „hamuri și leagăne sexuale”! Tribunalul anunță: „Sunt 500 de poze la dosar”