FOTBAL  »  Superliga  »  ASA TG. MUREŞ - CEAHLĂUL 3-0

VIDEO ASA Tg. Mureş se distrează cu Ceahlăul, 3-0, şi ajunge la 8 puncte de primul loc

Articol de GSP - Publicat luni, 02 martie 2015 00:00 / Actualizat luni, 02 martie 2015 19:53

ASA Tg. Mureş revine pe locul trei în Liga 1 după victoria categorică în faţa celor de la Ceahlăul, scor 3-0.
Mureşenii rămîn în continuare singurii neînvinşi pe teren propriu în acest sezon, ajungînd la nouă partide consecutive fără înfrîngere. Bumba a deschis scorul în minutul 27 (VIDEO), după o acţiune rapidă a gazdelor, care peste numai trei minute au punctat din nou prin Zicu. (VIDEO)

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

Scorul final a fost stabilit imediat după pauză prin N'Doye, care a ridiculizat apărarea adversă şi l-a învins pe Calancea cu un şut la colţul lung. (VIDEO) Oaspeţii au terminat meciul în inferioritate numerică, după ce Buden a văzut două "galbene" în două minute (70, 72).

Echipele de start:
ASA: Stăncioiu - Feussi, M. Constantin, Bejan, L. Sepsi - G. Mureşan, N'Doye - Zicu, Voiculeţ, Bumba - Manolov
Rezerve: Viciu, I. Gonzalez, J. Szekely, D. Goga, M. Axente, Gorobsov, Hanca

Ceahlăul: Calancea - Markovici, Ichim, Buden, Slavickas - A. Gheorghiu, Tăbăcariu, Welyson - Sialmas, Cîrjan, C. Ştefănescu
Rezerve: Jovici, Gorea, Aldea, V. Balint, Chitoşcă, Reis, Popadiuc