FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - CSMS IAŞI 2-1

VIDEO Astra se impune cu 2-1 în faţa lui CSMS Iaşi şi acumulează 9 puncte

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 august 2014 00:00 / Actualizat sambata, 16 august 2014 20:26

Astra a învins pe teren propriu cu 2-1 pe CSMS Iaşi, într-un meci din etapa a patra a Ligii 1, şi continuă forma foarte bună arătată în ultima vreme.Giurgiuvenii au început practic partida de la 1-0, după golul înscris în minutul 16 de Takayuki. Trei minute mai tîrziu, Pălimaru a trimis cu capul periculos, însă mingea nu a lovit decît bara transversală.

Cu 6 minute înainte de finalul primei părţi, Fatai a înscris la capătul unei curse senzaţionale şi stabilea scorul cu care s-a intrat la cabine.

Golul ieşenilor a venit în minutul 64, cînd Munteanu a înscris după o prelungire a lui Wesley. De altfel, 5 minute mai tîrziu, brazilianul a făcut o serie de driblinguri , însă centrarea care a urmat a lăsat de dorit.