FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

VIDEO Atacantul care vine din Serie A ca să rezolve problemele din ofensivă ale Stelei a marcat ieri! N-a fost destul pentru ca echipa sa să cîştige vreun punct

Articol de GSP - Publicat duminica, 14 decembrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 14 decembrie 2014 12:33

Presa din Italia a anunţat în urmă cu două săptămîni interesul Stelei pentru Leonardo Pavoletti, atacant care ar veni să concureze cu Raul Rusescu şi Claudiu Keşeru pentru postul de titular.

VEZI VIDEO!

Aseară, vîrful de 26 de ani care a fost introdus pe teren în minutul 82 a marcat în minutul 85 în meciul cu Palermo, egalînd situaţia pe tabelă.

Atacantul a profitat de o gafă a defensivei gazdelor şi a înscris din careu. N-a fost destul pentru Sassuolo, care a pierdut meciul după un gol marcat de Palermo în minutul 93.

În sezonul trecut Pavoletti a marcat de 24 de ori în Serie B, fiind unul dintre cei mai buni marcatori din Italia.