FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - CEAHLĂUL 2-0

VIDEO Au bătut Steaua, dar Viitorul nu le-a surîs » Trupa lui Gică Hagi a învins-o cu 2-0 pe Ceahlăul

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 septembrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 13 septembrie 2014 20:23

Viitorul a învins-o cu 2-0 pe Ceahlăul într-un meci din etapa a 7-a a Ligii 1, după o primă repriză închisă.

Formaţia lui Bogdan Vintilă a început tare jocul, iar după 5 minute reuşea să bifeze prima mare ocazie de gol, după ce Tănase a fost foarte aproape să reia o minge de la 3 metri din faţa porţii nemţenilor.

Golul a venit după jumătate de oră de joc, cînd Nikolov a şutat puternic de la 25 de metri, Jovici a respins mingea în faţă, iar Florin Tănase a îndeplinit o simplă formalitate.

Repriza secundă a avut-o în prim-plan tot pe Viitorul, care a înscris al doilea gol în minutul 53, după o reuşită formidabilă a lui Mitriţă de la 18 metri.

Cu 20 de minute înainte de finalul meciului, Nikolov a văzut cartonaşul roşu pentru o intrare dură la un nemţean, însă formaţia lui Florin Marin tot n-a reuşit să pună în pericol poarta lui Balauru. În ultimul minut de joc, Mîndruşcă a văzut şi el cartonaşul roşu după o intrare dură la portarul ilfovenilor.