FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - FCSB 1-2

VIDEO Benzar a marcat un gol spectaculos la primul meci ca titular la FCSB: "Nu știam că încep din primul minut"

Articol de GSP - Publicat duminica, 06 august 2017 23:31

Mijlocașul Daniel Benzar (19 ani) a marcat primul gol pentru FCSB în meciul contra Concordiei Chiajna (2-1), primul în care a evoluat ca titluar pentru roș-albaștri și dezvăluie că nu a aflat decât cu puțin timp înainte de meci că va fi titular.

"Cred că a fost un gol frumos, importante sunt cele 3 puncte. Chiajna e o echipă bună, a fost foarte cald, dar ne-am descurcat bine. Nu mi s-a zis că voi titular, dar când se va apela la mine, voi da tot ce-i mai bun și voi încerca să-mi fac treaba cât mai bine.

Mai rămân uneori după antrenament și înerc să exersez acest tip de execuții", a spus Benzar la finalul partidei.

VIDEO cu golul marcat de Benzar

"Încerc să le dau minute jucătorilor care au jucat mai puțin. Avem un obiectiv, acela de a intra în grupele Ligii Campionilor. Benzar reușește și la antrenament să aibă execuții de acest gen. Muncește foarte mult. Mie îmi place să dau încredere tinerilor" Nicolae Dică