FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - ASTRA

VIDEO CFR a fost dezavantajată! » Budescu a înscris dintr-o poziţie evidentă de ofsaid

Captura: DigiSport

Articol de GSP - Publicat vineri, 16 noiembrie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 16 noiembrie 2012 20:11

Cea mai importantă fază a meciului s-a petrecut chiar în prelungirile primei reprize cînd Budescu a deschis scorul, dar reluările DigiSport au arătat că se afla în poziţie de ofsaid.

Atacantul giurgiuvenilor a marcat în minutul 45+1 după un şut deviat al lui Junior Morais. Chiar dacă execuţia a fost superbă, Budescu era cel puţin un metru în ofsaid. Daniel Mitruţi din Craiova a fost asistentul care nu a văzut poziţia lui Budescu.